Dev Altcoin, DDOS Saldırısını Doğruladı! İşte Olanlar
Dev Altcoin, DDOS Saldırısını Doğruladı! İşte Olanlar

Dev Altcoin, DDOS Saldırısını Doğruladı! İşte Olanlar

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Stablecoin ve aynı zamanda bir altcoin olan USDT’nin arkasındaki Tether’in CTO’su Paolo Ardoino, Tether web sitesi tether.io’nun şu anda bir DDOS saldırısına maruz kaldığını doğruladı. 18 Haziran Cumartesi sabahı erken saatlerde web sitesindeki istek sayısı her beş dakikada bir 2.000’den 8.000.000’a yükseldi. Aşağıdaki grafik, taleplerdeki artışı göstermektedir.

Altcoin Tether, saldırı altında

Ardoino, “saldırının artık hafifletildiğini” doğruladı. Ancak daha fazla riski azaltmak için “saldırı altında” modunu etkin bıraktılar. Tether CTO’suna göre, ek güvenlik hamlesi Tether CTO’suna göre “kullanma yeteneğini etkilemeyecek”. “Saldırı modundayım”, Cloudflare’nin, kullanıcıları web sitesine erişmek için ek bir adımı tamamlamaya zorlayarak web sitelerini DDOS saldırılarından koruyan DNS yönetim hizmetinin bir özelliğidir. Web sitesini standart bir web tarayıcısı aracılığıyla görüntüleyen insan kullanıcılar için bu, tarayıcı bir javascript sorgusunu tamamlarken birkaç saniyelik gecikmeye neden olur.

Tarayıcı sorgulamayı tamamlayamazsa, kullanıcının web sitesine ulaşmak için bir captcha tamamlaması gerekebilir. Ancak, DDOS saldırıları genellikle web sitesinde bir tarayıcının dışından istekte bulunan uzak sunucular kullanılarak gerçekleştirilir. Bu yöntemler, sorgulama isteğinde başarısız olur ve bu nedenle sunucuya ulaşmadan önce atılır. Burada, Cloudflare, web sitesini her zamanki gibi görevleri yerine getirmek için serbest bırakarak tüm fazla talebi ele alır.

Ardoino, hafta sonunun uzun geçmesini bekliyordu

Ardoino ayrıca sorunun nedeninin “otomatik ölçeğin ayarlanmasının biraz zaman alması” olduğunu da doğruladı. Burada, web sitesinin arkasındaki sunucunun, talepteki beklenmedik artışla başa çıkmak için kaynakları ölçeklendirme yeteneğine atıfta bulunuyor. Cumartesi günü erken saatlerde Paolo, “Uzun bir hafta sonu olacak” diye tweet attı. Ancak hafta sonunun Tether’in web sitesine yapılan bir saldırı ile uzun geçeceğini tahmin etmiyordu.

TweetTelegramWhatsApp

Haber Kaynak: kriptokoin.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!