MEXC
Deutsche Bank, Bitcoin Hakkında Görüşünü Açıkladı!
Deutsche Bank, Bitcoin Hakkında Görüşünü Açıkladı!

Deutsche Bank, Bitcoin Hakkında Görüşünü Açıkladı!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin’in eksik yönleri neler? Başarılı olması mümkün ancak daha fazlasına ihtiyacı var.

19:35
17 Kasım 2021

Yatırım bankası bu hafta müşterileriyle önemli bilgiler paylaştı. Bitcoin’in mevcut durumu ve geleceğiyle alakalı yapılan değerlendirmeler ilgi çekici olabilir. Müşterilere gönderilen notta Bitcoin’in başarılı olması için yapması gerekenler ve daha fazlası bulunuyor.

İçerik Rehberi

Deutsche Bank ve BitcoinBitcoin Dünyada Yaygınlaşacak Mı? Deutsche Bank ve Bitcoin Deutsche Bank analisti Marion Laboure bu hafta başlarında müşterilerine bir notta, Bitcoin’in küresel bir ödeme seçeneği olarak daha yaygın bir şekilde kullanılmadan önce volatilitenin, yüksek işlem maliyetlerinin ve karbon ayak izinin üstesinden gelmesi gerektiğini söyledi. Laboure, Bitcoin ağının saniyede yedi, günde 600.000 işlem gerçekleştirebileceğini, ödeme devi Visa’nın ise saniyede 24.000 ve günde 2 milyar işlemi karşıladığını söyledi.

Marion Laboure

Laboure, bu açıdan, hızı artırarak ve maliyetleri düşürerek Bitcoin‘in ölçeklenebilirliğini geliştirmeyi amaçlayan The Lightning Network’ün umut verici olabileceğini yazdı. Deutsche, Lightning Network’ün, işlem başına dört sent maliyetle saniyede 25 milyon işlemi gerçekleştirebileceğini iddia ederek, ödemeleri işlemede Visa’dan bin kat daha hızlı olduğunu ve daha düşük maliyetle bunu yaptığını söylüyor. Ancak Visa ve Mastercard şu anda Lightning Network’ün çok daha ötesinde işlem hacmine sahiptir. 300’den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking’den kazanç sağlamak için bu linkten Binance’ye üye olabilirsiniz. Bitcoin Dünyada Yaygınlaşacak Mı? Laboure, Bitcoin‘in daha fazla kabul görmesi ve bir ödeme yöntemi olarak kullanılmasının “önemli düzenleyici katılım” gerektireceğini yazdı. Deutsche Bank, Taproot yükseltmesinin, Bitcoin‘in ölçeklenebilirlik sorunlarının bazılarının iyileştirilmesine yardımcı olduğunu söyledi. Ancak Laboure, Lightning Network gibi üçüncü taraf geliştirici girişimlerinin, Bitcoin’in ileriye dönük bir ödeme yöntemi olarak benimsenmesinde daha büyük bir rol oynadığını düşünüyor. Taproot güncellemesiyle birlikte Bitcoin’in günlük ödemelerde kullanılabilirliği daha da fazla konuşulur oldu. Bitcoin ağındaki işlem ücretlerini de düşürmesi beklenen bu güncelleme, gizliliği de artıyor. Bununla birlikte Bitcoin ağı akıllı sözleşmeler için uyumlu hale geliyor. Tüm bunları ele aldığımızda BTC sadece bir değer deposu olmaktan çıkıyor. Aynı zamanda akıllı sözleşme özelliğiyle daha geniş bir fayda üretimine kapı aralıyor. Gizlilik odaklı yönünü geliştiren ağ, daha fazla girişimin ilgisini çekecektir. Elbette düzenleyici sorunların da bu süre zarfında ortadan kalkması gerekir. Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

coin-turk.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Crypto Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!