Coinbase 2. çeyrek raporu yayımlandı: Rekor rakamlar
Coinbase 2. çeyrek raporu yayımlandı: Rekor rakamlar

Derecelendirme kuruluşu Moody’s, Coinbase’in notlarını düşürdü!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Moody’s Yatırım Hizmetleri dün yaptığı açıklamayla, ABD ve dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Coinbase’in Kurumsal Aile Oranı notunu Ba2’den Ba3’e, varlıkların garanti altına almadığı borçların ödenebilme notunu da Ba1’den Ba2’ye düşürdüğünü duyurdu.

Kurum ayrıca, Coinbase’in notlarının daha da düşebileceği konusunda inceleme altına alınabileceğini belirtti. Bilindiği üzere Baa3 not seviyesi, orta derecede bir borç ödenebilme riskini temsil ederken, kurumsal güvenirlik anlamında da en düşük seviye olarak kabul ediliyor.

“Kârlılık oranları düşmeye devam edebilir”

Kripto para piyasalarındaki düşüşün Coinbase’i daha da olumsuz etkileyebileceği belirtilen Moody’s açıklamasında şu ifadeler kullanıldı:

“Son aylarda kripto varlık fiyatlarında yaşanan ciddi düşüşler ve bunun yarattığı müşteri işlem aktivitesindeki zayıflama, Coinbase’in nakit akışı ve gelirlerinde önemli derecede azalma görülmesine sebep olmuştur. Moody’s, şirketin 14 Haziran’da yaptığı ve 1100 kişiyi kapsayan işten çıkarma açıklamasına rağmen, kârlılık oranlarında düşüş olmaya devam etme olasılığını görmektedir”

Moody’s ayrıca, Coinbase’in ileriki dönemdeki derecelendirmeleri için de, kripto para piyasalarındaki gidişat, regülasyon gelişmeleri ve şirketin harcamalarını değerlendirerek karar vereceğini belirtti.

“İflas tehlikesi yok” demişlerdi

Hatırlanacağı üzere, son dönemde yaşanan düşüşler sebebiyle Coinbase de, bu durumdan en olumsuz etkilenen şirketlerden olmuş ve firma çeyrek raporunda zarar açıklamıştı. CEO Brian Armstrong, şirketin iflas etmesi durumunda müşteri varlıklarının güvencede olacağının garanti edilemeyeceğini ancak böyle bir tehlikenin de bulunmadığını ifade etmişti.

Haber Kaynak: uzmancoin.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!