MEXC
sikayetkripto
Huobi’den 2023 İçin 7 Kehanet: Bitcoin’in (BTC) Dip Yapacağı Tarihi Açıkladı!
Huobi’den 2023 İçin 7 Kehanet: Bitcoin’in (BTC) Dip Yapacağı Tarihi Açıkladı!

Deneyimli Analistler Bitcoin ve Kripto Paralar İçin 2023 Tahminlerini Sıraladı!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

2022’nin kripto para sahiplerinin umduğu kadar iyi geçmediği herkesin malumu. Toplam kripto piyasası değerinden 2 trilyon dolardan fazla değer kaybolurken, Bitcoin (BTC) fiyatı Kasım ayı başındaki 69.000 dolardan 15.599 dolara kadar düştü.

Analistler Bitcoin ve Kripto Paralar İçin 2023’te Ne Görüyor?

Kadena Eco CEO’su Francesco Melpignano’ya göre, bu zayıflığın 2023 boyunca devam etmesi muhtemel:

“Bu çöküşlerden kaynaklanan kriz yayılmaya devam ederse, ekonomi ve BTC şimdilik zarar görmeye devam edebilir. Son faiz artışları ve enflasyonla birlikte, 2023’e kadar erimenin tüm boyutlarını görmeye devam edeceğimiz için piyasanın toparlanması biraz zaman alacaktır.”

Melpignano, düzenleyici ortamın gelecek yıl değişebileceğini, çünkü “2022 kripto çöküşünün ardından kanun yapıcıları ve politikacıları harekete geçirerek masaya oturmalarını ve daha güçlü düzenlemeler oluşturmalarını sağlayacağını” öne sürdü.

Melpignano, “Daha agresif düzenlemeler genellikle girişimcilerin ve şirketlerin bu alana yatırım yapmaları ve geliştirmeleri için ilgide bir artış eğilimi anlamına geldiğinden, bu durum kripto pazarına fayda sağlama potansiyeline sahiptir” dedi.

Melpignano, “Nihayetinde, 2022’de yaşananlar sektörü her bir varlık için faydalı bir yöne itecektir” dedi:

“Bu olaylar çürük elmaları silkeliyor ve ihmalkâr işletmeleri temizliyor, böylece kripto teknolojisi yapmak için tasarlandığı şeyi yapabiliyor.”

Merkezi olmayan cloud altyapı protokolü Flux’un CEO’su Daniel Keller, Bitcoin ile ilgili öngörülerini şöyle sıraladı:

“2022’de yaşanan çoklu kripto iflasının yayılma etkileri nedeniyle ayı süresinin uzadığını görme ihtimalimiz daha yüksek.

Bununla birlikte, hisse senedi toparlanması, daha düşük enflasyon, Rusya-Ukrayna savaşında istikrar ve hatta Elon yönetimindeki Twitter-kripto entegrasyonu gibi diğer faktörler işleri boğaların lehine çevirebilir. Piyasa 2023’ün başlarında muhtemelen yeni düşük seviyeleri test edebilecek olsa da, yıl geçtikçe 20.000 $ işaretine doğru bir toparlanma görmeliyiz.”

BTCM Baş Ekonomisti Dr. Youwei Yang’a göre, mevcut zayıflığın devam etmesi halinde, son bir piyasa çöküşünün Bitcoin’in 2023’ün ilk yarısında 13.000 doların altına düşmesine neden olması mümkün.

Sorunların nispeten kısa sürede düzelmeye başlaması halinde Dr. Yang, BTC’nin 2023’ün ilk yarısında 25.000 dolara, ikinci yarısında ise 35.000 dolara ulaşabileceğini öne sürdü.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
Geliştiriciler Waves (WAVES) İçin Beklenen Kurtarma Planını Açıkladı: İşte Detaylar!

IntheMoneyStocks Baş Piyasa Stratejisti Gareth Soloway, yaptığı bir röportaj sırasında Bitcoin fiyatında devam eden zayıflık potansiyelinden bahsetti. Soloway’e göre, Lehman’ın Mart 2009’da dibe vurmadan önce yaşadığına benzer bir hareketle BTC’nin 18.000 dolar aralığından %45 daha düşme ihtimali var.

Ve son olarak, yüksek fiyatlı tahminler arayan daimi boğalar açısından, milyarder risk sermayedarı Tim Draper, 2022’de görülen önemli zayıflığa rağmen Bitcoin’in 2023’ün ortasına kadar 250.000 dolara ulaşacağı yönündeki duruşunu korudu.

Draper daha önce 2022 sonu için 250 bin dolarlık bir Bitcoin fiyatı öngörüsünde bulunmuş, ancak Kasım ayı başında Lison’daki Web Summit teknoloji konferansı sırasında bu perspektifini değiştirerek bu fiyat hedefine ulaşılmasının Haziran 2023’e kadar süreceğini söylemişti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!