Bitcoin’de Düzeltme Bitti Mi Yoksa 20.000 Dolar Seviyesi Yeni Hedef Mi? Analist van de Poppe Açıkladı!
Bitcoin’de Düzeltme Bitti Mi Yoksa 20.000 Dolar Seviyesi Yeni Hedef Mi? Analist van de Poppe Açıkladı!

Deneyimli Analist, Bugünkü FTX’in Kripto Para Likidasyon Onayını ve Enflasyon Verisini Yorumladı

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para borsası FTX, alacaklılarına ödeme yapmak üzere 1.2 milyar doları Solana’da (SOL) olmak üzere 3.4 milyar dolar değerinde kripto varlığını satmak için iflas mahkemesinden onay aldı.

Bu hamle, ABD’den gelen son enflasyon verilerinin tüketici fiyatlarında beklenenden daha yüksek bir artış göstermesi ve ekonomik görünümle ilgili endişeleri artırmasının ardından geldi.

Van de Poppe: “FTX Likidasyonlarının Kripto Para Piyasası Üzerinde Etkisi Minimal”

Kripto para analisti Michaël van de Poppe’ye göre, FTX’in varlıklarının tasfiyesinin kripto piyasası üzerinde önemli bir etkisi olmayabilir, çünkü Solana tokenlerinin çoğu stake edilmiş durumda ve satılamıyor. Ayrıca, Solana’nın fiyatının geçtiğimiz haftalar büyük oranda düşmesi nedeniyle şimdiden bir “söylentiyi sat, haberi al” senaryosu yaşamış olabileceğini öne sürdü.

Van de Poppe, Ağustos ayında manşet TÜFE’nin yıllık bazda %3.7 artarak %3.6’lık konsensüs tahminini aştığını gösteren enflasyon verilerini de yorumladı. Bununla birlikte, gıda ve enerji fiyatlarını içermeyen çekirdek TÜFE %4,3 ile beklentilere paralel olarak değişmemişti.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
SEC Başkanı Gary Gensler, Katıldığı Konferansta Yine Kripto Paralar Hakkında Konuştu!

Analist, bu verinin, haftaya Çarşamba günü toplanması planlanan FED’in yeni bir faiz artırımına gitme olasılığını azaltabileceğini savundu. Ayrıca, enflasyon verisinin ardından ABD Hazine tahvillerinin getirilerinin %1 oranında düştüğüne dikkat çekti.

Analist, üretici fiyat endeksinin (ÜFE) Perşembe günü beklenenden daha düşük gelmesi halinde getirilerin düşmeye devam edebileceğini sözlerine ekledi.

“Bitcoin’de 26.300 Dolar Seviyesi Önemli”

Bitcoin’e (BTC) gelince, van de Poppe şu anda 26.100 dolar civarında konsolide olduğunu ve 26.3 bin dolarlık bir direnç seviyesini test ettiğini söyledi. Bu seviyenin üzerinde bir kırılmanın yükselişin devamı için çok önemli olduğunu, 25.3-25.6K dolar seviyesindeki bir destek seviyesinin ise korunması gerektiğini kaydetti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!