NFT
OECD’den ”Kripto Varlık Raporlama Çerçevesi”
OECD’den ”Kripto Varlık Raporlama Çerçevesi”

DeFi Sektöründe Yaprak Dökümü Devam Ediyor! Bir Proje Daha Kapanma Kararı Aldı!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Merkeziyetsiz finans (DeFi) kredilendirme projesi olan Yield Protocol, bu yılın sonuna kadar faaliyetlerini sonlandırmayı planladığını açıkladı. Bu karar, talepte kayda değer bir düşüş ve artan düzenleyici engeller gibi faktörlerin bir araya gelmesinden kaynaklanıyor.

Yield Protocol, Yıl Sonunda Faaliyetlerini Sonlandırıyor

Projenin 29 Aralık 2023’te sona ermesi ve platformdaki tüm borçlanma ve borç verme faaliyetlerinin durdurulması planlanıyor.

Yield Protocol tarafından yapılan resmi açıklamada, “Bu kararın gerekli olduğunu düşündük çünkü şu anda Yield Protocol’de sabit oranlı borçlanma için sürdürülebilir bir talep yok” denildi.

Proje ayrıca, bu kararı etkileyen önemli faktörler olarak, özellikle Amerika Birleşik Devletleri’ndeki zorlu düzenleyici ortamın yanı sıra Avrupa ve Birleşik Krallık’ta artan düzenleyici gerekliliklere dikkat çekti.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
Coinbase Tarafından da Desteklenen Kripto Para Projesi, Kapanma Kararı Aldı!

Nisan 2022’deki zirvesinde, Yield Protocol 22 milyon doların üzerinde etkileyici bir toplam kilitlenmiş değere (TVL) sahipti. Ancak, sonraki dönemde bu rakam önemli bir düşüş yaşadı ve şu anda 2 milyon dolar civarında seyrediyor.

Bu karar, projelerin kullanıcı ilgisini sürdürmek ve giderek daha karmaşık hale gelen düzenleyici ortamda ilerlemek gibi ikili bir zorlukla karşı karşıya kaldığı DeFi sektörünün değişen manzarasını yansıtıyor.

Yield Protocol’ün faaliyetlerini sonlandırma tercihi, projenin bu zorlukları sorumlu ve ileri görüşlü bir şekilde ele alma konusundaki kararlılığını gösteriyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!