DeFi Platformu Balancer Hacklendi, Kullanıcılara Uyarı Yayınlandı
DeFi Platformu Balancer Hacklendi, Kullanıcılara Uyarı Yayınlandı

DeFi Platformu Balancer Hacklendi, Kullanıcılara Uyarı Yayınlandı

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sarsıcı bir şekilde, DeFi platformu Balancer’ın frontend’i bir siber saldırının kurbanı oldu.

Geliştiricilerin açıklamasına göre sorun şu anda araştırılıyor ve kullanıcıların bir sonraki duyuruya kadar Balancer kullanıcı arayüzüyle etkileşime girmemeleri şiddetle tavsiye ediliyor.

Son bilgilere göre Balancer’ın domain’i ele geçirildi ve kullanıcılardan cüzdanlarını boşaltabilecek kötü niyetli bir sözleşmeyi onaylamaları isteniyor. Olayın oldukça erken aşamaları olan şu an itibariyle 238 bin doların çalındığı bildiriliyor.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
Binance’in Bir Sonraki Altcoin Launchpad’i Ne Olacak? İşte En Büyük Potansiyel Aday

Durumun ciddiyetine rağmen, olay sadece frontend kısmını etkilediğinden protokol kripto para fonlarının güvende kaldığı düşünülüyor. Sorun yalnızca ele geçirilen front-end ile sınırlı görünüyor. Balancer ekibi, sorunu çözmek ve kullanıcılarının fonlarının güvenliğini sağlamak için çalıştığını bildirdi.

Aynı platform Ağustos ayında da bir hack saldırısının kurbanı olmuştu ve yaklaşık olarak 1 milyon dolarlık fon hackerların eline geçmişti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!