NFTPump
DBS Bank: “Kurumsal Kanatta Bitcoin ve Kripto Para Talebi Artıyor!”
DBS Bank: “Kurumsal Kanatta Bitcoin ve Kripto Para Talebi Artıyor!”

DBS Bank Bu Metaverse Altcoinden Arsa Alacak!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Facebook’un adını Meta olarak değiştirmesinden sonra daha popüler hale gelen Metaverse teknolojisine katılım son hız devam ediyor.

Güneydoğu Asya’nın Singapur merkezli en büyük bankası olan DBS Bank da geçtiğimiz aylarda metaverse alanında araştırmalar yaptığını duyurdu.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
DBS Bank Metaverse'e Giriyor!

Bu araştırmasını tamamlayan DBS seçimini popüler metaverse oyun platformu olan The Sandbox‘tan yana kullandı.

DBS, bugün yaptığı açıklamada, popüler oyun yazılım şirketi Animoca Brands’in bir yan kuruluşu olan The Sandbox ile ortaklık kurduğunu söyledi.

DBS, söz konusu ortaklıkla dijital avatarları kullanan 3D sanal dünyadaki müşteriler için yeni hizmetler oluşturmak istiyor.

Ortaklık, DBS’yi The Sandbox ile ortaklığa imza atan ilk Singapur şirketi ve Singapur’da metaverse’e giriş yapan ilk banka yapıyor.

Ortaklık kapsamında DBS, The Sandbox’da sanal gayrimenkul birimi olan LAND‘in 3×3’lük bir arsasını satın alacağını belirtti.

DBS, müşterilere fayda sağlamak ve Web3 fırsatlarını keşfetmelerini sağlamak için The Sandbox’ta “DBS BetterWorld’ü” geliştireceklerini de sözlerine ekledi.

DBS CEO’su Piyush Gupta yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Metaverse teknolojisi, gelişmeye devam ederken, bankaların müşteriler ve topluluklarla etkileşim şeklini de temelden değiştirebilir.

The Sandbox ve Animoca Brands ile ortaklığımız, meta evreninde mümkün olanın sınırlarını zorlarken heyecan verici bir işbirliğinin başlangıcını işaret ediyor.”

The Sandbox’ın kurucu ortağı Sebastien Borget ise şu ifadeleri kullandı:

“DBS’yi The Sandbox’a, Singapur’da açık meta veriye adım atan ve sanal haritamızda bir mahalle olan SingaporeVerse’i yaratma çabalarımıza katılan ilk banka olarak memnuniyetle karşılıyoruz.”

DBS, son olarak açıklamasında DBS BetterWorld deneyimini zenginleştirmek için devlet, iş ve teknoloji sektörlerinden de işbirlikçilerle birlikte çalışacağını ifade etti.

DBS dışında JP Morgan ve HSBC gibi küresel bankacılık kurumları da metaverse dünyasına adım attı.

JP Morgan sanal dünyadaki ilk banka olduğunu ve Decentraland’de bir ofis açarken, HSBC ise The Sandbox’tan bir arsa satın aldığını duyurdu.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!