Bitcoin ve Altcoinlerde Son Durum Ne? Piyasaya Genel Bakış (4 Eylül)
Bitcoin ve Altcoinlerde Son Durum Ne? Piyasaya Genel Bakış (4 Eylül)

Cumberland: FTX’in İflası Kriptoda Çok Şey Değiştirecek!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ABD merkezli ticaret devlerinden DRW Holdings’in kripto yan kuruluşu Cumberland yetkilileri, FTX’in iflas etmesinin ardından kripto sektör yapısında büyük değişiklikler olacağını düşünüyor.

Cumberland Ticaret Başkanı Jonah Van Bourg, şirketin Twitter hesabından FTX borsasının iflası ve kripto ticaret platformlarının geleceği hakkında düşüncelerini paylaştı.

Last week was Cumberland’s most active week ever. Beneath the chaos and explosive volumes, the FTX bankruptcy has triggered some important market structure changes 🧵👇

— Cumberland (@CumberlandSays) November 14, 2022

“Geçtiğimiz hafta, Cumberland tarihinin en yoğun haftası oldu. FTX’in iflas etmesi, piyasa yapısında önemli değişikliklere yol açacak.”

Van Bourg, FTX borsasının iflasına kadar geçen süreçte kripto platformlarının “bütün hizmetler bir merkezde” konseptini benimsediği belirtti. Kripto para borsalarında spot ticaret, borç alma, staking, vadeli işlem, madencilik ve son zamanlarda NFT pazaryerlerinin açılması Bourg’un söylemini destekliyor.

Cumberland yöneticisi, dev kripto borsasının bir hafta içinde iflasa sürüklenmesiyle bu durumun baştan aşağıya değişeceğine inanıyor. Van Bourg, önümüzdeki dönemde kripto borsalarının varlıklarını merkezi bir alanda tutma stratejisinden vazgeçeceğini açıkladı.

Geleneksel finans sektöründe kullanıcıların varlıkları (döviz) borsa platformlarında tutulmuyor.

“FTX’in iflasının ardından yatırımcılar, paralarını direkt olarak borsaya emanet etmek istemeyebilir. Borsalar, varlıklarını garantör olacak bir üçüncü likidite sağlayıcı üzerinde tutmaya başlayacak.”

Son yılların gözde kripto para borsalarından FTX, geçtiğimiz haftasonu resmi olarak iflasını açıkladı. Batık borsa, müşterilerinin fonlarını henüz tamamen iade edemedi.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!