sikayetkripto
Cumberland Analisti 2023 Bitcoin Beklentilerini ve Favori Altconini Açıkladı!
Cumberland Analisti 2023 Bitcoin Beklentilerini ve Favori Altconini Açıkladı!

Cumberland Analisti 2023 Bitcoin Beklentilerini ve Favori Altconini Açıkladı!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

2022 Bitcoin (BTC) ve altcoinlerin fiyatlarında sert düşüşlerin yaşandığı ve pek çok büyük şirketin iflas ettiği bir yıl oldu.

Yatırımcılar gibi kripto para şirketleri de 2023’den ümitli. Bu bağlamda kripto şirketi Cumberland analisti Steven Goulden, 2023’te kripto para sektörüne hakim olacak 4 konuyu ve kripto paraları açıkladı.

Steven Goulden geçtiğimiz günlerde 2023 yılına dair öngörülerini paylaştığı “Yılın Gözden Geçirilmesi” isimli raporunu yayınladı.

Analist raporda önümüzdeki 6 ile 24 ay içerisinde gerçekleşmesini beklediği önemli olayların “NFT’ler bir markanın fikri mülkiyetini (IP) tokenize etmek için başvuracağı bir yöntem haline gelmesi, web3 uygulamaları ve oyunlarının gerçekten popüler hale gelmesi ve Bitcoin (BTC) ve Ethereum’un (ETH) bir ulusun rezerv varlığı olarak daha yaygın bir şekilde kullanılması” olduğunu söyledi.

“Ülkeler Bitcoin ve Ethereum’u Rezerv Varlık Olarak Kullanacak!”

Analist BTC ve ETH bakımından Rusya’nın Ukrayna’yı işgalinden sonra Rusya’nın maruz kaldığı yaptırımlar arasında Rus rezerv varlıklarına el konulmasına dikkat çekti.

Özellikle ihracatçı ülkeler tarafından fazla rezervleri gelişmemiş ülkelerin devlet tahvillerine yatırmak için artan bir ilgi olduğunu belirten analist sözlerine şu şekilde devam etti:

“Ve doların tarihi zirvelere yaklaşmasıyla, ihracatçı ülkeler de artık kendi para birimlerini USD karşısında düşürmek için ABD hazine bonoları satın almakla daha az ilgileniyorlar.

BTC veya ETH’ye küçük bir merkez bankası tahsisi bile önemli olacaktır ve muhtemelen diğer ihracatçı devletlerin de aynı şeyi yapmasına yol açacaktır.”

Analiste göre ihracat ağırlıklı ülkeler, kendi para birimlerini ABD doları karşısında güçlendirmek için rezervlerini ABD Hazine tahvilleri yerine kripto para birimlerinde tutmaya karar verebilir.

“NFT’ler Yükselişe Geçecek!”

Şimdiye kadar NFT’lerin çoğunlukla sanat işiyle sınırlı kaldığını savunan Cumberland analisti, NFT sektöründeki bir sonraki aşamanın NFT’leri bir markanın fikri mülkiyetiyle birleştirmek olacağını söyledi.

Analiste göre, web3 dışındaki birçok işletme, fikri mülkiyetten para kazanmak ve müşteri katılımını artırmak için şimdiden NFT’leri kullanmaya başladı.

“Kripto içindeki bu sektör henüz emekleme aşamasındayken, kripto dışı kökenlere sahip birkaç önemli şirket, IP’den para kazanmak ve müşteri katılımını artırmak için teknolojiyi benimsemede önemli ilerleme kaydetti.

NBA Topshots, önemli ölçüde ilgi toplayan ilk projelerden biriydi ve sonunda benzer projelere kapı açtı, ancak çoğalma burada durmadı.

Benzer şekilde, Nike NFT ve fiziksel ayakkabı gibi konularda yüksek profilli tasarımcılarla çalışarak buraya büyük yatırımlar yaptı.”

“Web3 Benimsemesi Hız Kazanacak!”

Web3 platformlarının benimsenmesinin 2023’te hız kazanmaya başlayacağını belirten analist, şimdiye kadar Web2 tekellerini bozmanın son derece zor olduğunu söyledi:

“Gerçek şu ki, bunun gibi projeleri inşa etmek ve önyükleme yapmak zaman alıyor. Bu nedenle, muhtemelen 2-5 yıl sonra ciddi kullanıcı benimsemesiyle birlikte, gerçek yükselişin ise muhtemelen 12+ ay olacağını tahmin ediyoruz.”

Son olarak Web3 tabanlı video oyun pazarı hakkında da oldukça iyimser olduğunu söyleyen analist dünya çapında yaklaşık 200 milyonu ciddi olmak üzere üç milyar oyuncu olduğunu ve bunun toplamda 200 ila 300 milyar dolar değerinde bir pazara tekabül ettiğini belirtti.

Bu bağlamda analist blok zinciri tabanlı oyunların oynayarak kazanma yönlerinin geliştiriciler için önemli bir karlılık sağlayacağını ifade etti.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!