NFT
Compass Mining, 2 Milyon Dolarlık Dava ile Karşı Karşıya
Compass Mining, 2 Milyon Dolarlık Dava ile Karşı Karşıya

Compass Mining, 2 Milyon Dolarlık Dava ile Karşı Karşıya

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin (BTC) madencilik şirketi Compass Mining, müşterilerine ait Bitcoin madencilik ekipmanlarını iade etmediği gerekçesiyle dava edildi.

Özellikle son birkaç aydır kripto sektörü üzerindeki hukuksal süreçlerin sayısında ciddi bir artış yaşandı. FTX iflasının yarattığı tahribat ile başlayan dönem, kripto sektörüne yönelik davaları da ardı ardına getiriyor. Son olarak Bitcoin madencilik şirketi Compass Mining, Bit River ile olan operasyonlarını sonlandırması üzerine davalık duruma geldi.

Compass Mining, Müşterileri Tarafından Dava Edildi

Bitcoin madencilik şirketi Compass Mining, 2 milyon dolarlık bir davayla karşı karşıya kaldı. Şirketin operasyonları neticesinde mağduriyet yaşayan müşteriler, madencilik kuruluşuna dava açtı.

Müşteriler, madencilik şirketinin Rus barındırma şirketi olan Bit River ile operasyonlarını durdurmasından etkilendi. Compass Mining, bu operasyon durdurma kararını ABD yaptırımlarının neticesinde yaptığını belirtti.

Compass Mining‘in müşterileri, Bit River‘ın Rusya‘daki tesislerinde barındırması için madencilik ekipmanlarını şirkete teslim etti. Ancak operasyonları durduran Compass, müşterilerine ait madencilik ekipmanlarını geri iade etmediği konusunda davalık duruma düştü.

17 Ocak‘ta dosyalanan bir mahkeme belgesine göre, Compass Mining‘in yaptırımları gerekçe göstererek Bit River ile anlaşmalarını ve ilişkilerini sonlandırdığı ortaya çıktı. Bu kararın ardından, şirketin müşterilerine ekipmanlarını geri iade etmediği iddia ediliyor.

Haber Kaynak: www.coinkolik.com

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!