Çöküş Sonrası LUNA 600x Yaparken Bitcoin (BTC)’de Durum Ne?
Çöküş Sonrası LUNA 600x Yaparken Bitcoin (BTC)’de Durum Ne?

Çöküş Sonrası LUNA 600x Yaparken Bitcoin (BTC)’de Durum Ne?

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

LUNA, yaşanan olaylar sonrası hem planlar hem de görüşmelerle toparlanmaya çalışırken aslında yeni yatırımcılar için kazanç sağlatıyor.

17:10
14 Mayıs 2022

Okuma Süresi: 2 Dakika Bilindiği üzere Terra’nın LUNA ve UST’si ciddi bir düşüş gördü ve saldırıya uğramış oldu. Geçmişte 100 dolar civarında seyreden LUNA’nın fiyatı bu süreçte meme coinlerle aynı klasmanda yer almaya başladı. Ancak bugün LUNA’nın %600 kazanç sağlattığı ve Bitcoin’in ise dünün aksine düşüşler yaşadığı görülüyor.

İçerik Rehberi

BTC Fiyat HareketleriLUNA Fiyat Hareketleri BTC Fiyat Hareketleri Bitcoin (BTC), traderların tahmininin aksine 30.000 doların üzerine çıktığı fiyatını koruyamıyor. Dün BTC, %9’a yakın bir yükseliş gösterebilmişti. Ancak bu yazı yazılırken BTC, son 24 saatteki %4’e yakın düşüşüyle yaklaşık 29.113 dolardan işlem görüyor. Bitcoin’in bu düşüşü elbette ki diğer tüm kripto para birimlerini de etkiliyor. Ve genel olarak bakıldığında çoğu kriptonun düşüşte olduğu görülüyor. BTC, dün neredeyse 31.000 doları zorluyordu. Ancak genel olarak piyasada hafta sonu gelmesi beklenen yeni bir makro dip konuşuluyor. Bu uyarılarla yatırımcılar, yatırımlarını piyasadan çekmeye başlıyor. LUNA Fiyat Hareketleri Öte yandan LUNA spekülasyonları halen devam ediyor. Bir yandan Terra’nın CEO’su Do Kwon, açıklamalar yaparken diğer yandan borsaların hareketleri ile LUNA ciddi bir belirsizlik içerisinde ilerliyor. Bu risk ile çoğu borsa LUNA ile olan işlemlerini askıya alsa da bazı borsalar, işlemleri askıya almayacaklarını duyuru ile belirtiyor. Bazı yatırımcılar, bunu LUNA’nın alım fırsatı olarak görüyor ve LUNA’nın işlem gördüğü borsalardan alımlar yapılmaya devam ediliyor. Ayrıca Terra tarafının planları arttıkça LUNA işlem hareketleri de alevleniyor. Genel olarak bakıldığında LUNA’nın bir haftada neredeyse tüm değerini kaybettiği biliniyor. Ancak bugün LUNA, kısa vadeli yatırımcılar için oldukça kazançlı bir toparlanma sergiliyor. Her ne kadar LUNA’nın token arzı 6 trilyonu aşkın olsa da yatırımcılar, LUNA’dan yatırımını esirgemiyor ve Terra projesine olan güvenini ispatlıyor. Bu yazı yazılırken ise LUNA, Binance LUNA/BUSD çiftinde son 24 saatteki %1500 artışıyla 0,0004 dolardan işlem görüyor. Ayrıca LUNA, Bitfinex borsasında ise 0,027 dolardan işlem görüyor. Bunların yanı sıra LUNA’nın bazı borsalarda 0,034 dolara kadar çıktığı da gözlemleniyor. Bitfinex’teki 0,027 dolarlık fiyat baz alındığında LUNA, düne göre yaklaşık %600 kadar kazanç sağlatmış bulunuyor. Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolayısıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir. Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

coin-turk.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Crypto Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!