sikayetkripto
Çöken Three Arrows Capital’in CEO’su Yeniden Ortaya Çıktı: Kripto Paraların Geleceğini Değerlendirdi!
Çöken Three Arrows Capital’in CEO’su Yeniden Ortaya Çıktı: Kripto Paraların Geleceğini Değerlendirdi!

Çöken Three Arrows Capital’in CEO’su Yeniden Ortaya Çıktı: Kripto Paraların Geleceğini Değerlendirdi!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Haziran ayındaki çöküşüyle en büyük hedge fonu ticareti iflaslarından birine imza atan Three Arrows Capital’in kurucu ortağına göre, yaşanan kripto para krizleri sektörü neredeyse on yıl geriye götürebilir.

“FTX’in Çöküşüyle Kripto Para Sektörü Yıllarca Geriye Gitti”

Bloomberg’in haberine göre Su Zhu, Abu Dabi’de verdiği ender bir yüz yüze röportajda, konuyla ilgili şunları söyledi:

“Bazı sektör liderleri FTX’in çöküşünün sektörü beş yıl geriye götürdüğünü söyledi. Bence bundan daha da uzun bir süre, yedi ya da sekiz yıl, eğer altta yatan sorunlar çözülmezse belki daha da uzun bir süre.”

Zhu ve şirketin kurucu ortağı Kyle Davies, aşırılıklarıyla bilinen sektörün en ateşli boğaları arasındaydı. Şirket, kaldıraçla desteklenen işlemleriyle kripto para piyasasındaki bu yıl yaşanan çöküşleri tetikleyenler arasındaydı.

Kriz geçtiğimiz ay FTX Bitcoin borsasının çökmesiyle daha da derinleşti.

3AC’nin yönetim altındaki 4 milyar dolardan fazla paranın sıfıra düşmesinin ardından, eski Credit Suisse AG yatırımcısı Zhu düzenleyicilerle görüşmek için uzun zaman harcadığını söylüyor. Zhu, Kısa bir süre önce geçtiğimiz yıl bir kripto merkezi olarak gelişen Birleşik Arap Emirlikleri’ne döndü.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
Three Arrows Capital CEO'su Sessizliğini Bozdu: Suçu Başkasına Attı!

3AC’nin çöküşünden sonraki günlerde, firmanın kurucu ortakları mahkeme tarafından atanan tasfiye memurları tarafından yasal işlemlerle işbirliği yapmadıkları ve “parça parça açıklamalar” yaptıkları için eleştirilirken, Singapur merkez bankası onları yanlış bilgi nedeniyle kınadı.

Zhu, tasfiye memurlarını Singapur Yüksek Mahkemesi’ni hedge fonun yapısı hakkında yanıltmakla suçlayarak karşılık verdi.

3AC’nin olağanüstü çöküşünü aylarca düşünen Zhu, yeni bir ticari kuruluş kurma fikriyle ilgilendiğini söyledi. Zhu, aklında hem kripto paralara hem de geleneksel yatırım ürünlerine yatırım yapan bir fon planladığını belirtti ve ekledi:

“Ama acelemiz olduğunu sanmıyorum. Domino taşları daha yeni düşmeye başladı. Daha pek çok domino taşı var.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!