CoinTR ve EOS Network’ten Türk blok zinciri ekosistemini güçlendirecek stratejik ortaklık
CoinTR ve EOS Network’ten Türk blok zinciri ekosistemini güçlendirecek stratejik ortaklık
  1. Haberler
  2. Haberler
  3. CoinTR ve EOS Network’ten Türk blok zinciri ekosistemini güçlendirecek stratejik ortaklık

CoinTR ve EOS Network’ten Türk blok zinciri ekosistemini güçlendirecek stratejik ortaklık

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İçeriklerimiz hepsi otomatik bot ve manuel paylaşım ile aktarım sağlanır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi ve öneri değildir., Kripto sektöründe alacağınız karar ve sorumluluk tamamen kullanıcıların kendisine aittir., Kripto ve finans söktürünün büyük bir risk olduğunu sakın unutmayınız bu uyarıları dikkate almanızı tavsiye ederiz. Sektörü araştırmanızı tavsiye ederiz. Proje yatırımlarını çok iyi araştırmanızı tavsiye ederiz.

Türkiye’nin yeni nesil kripto para borsası CoinTR, dünyanın önde gelen katman 1 projelerinden EOS Network ile Türkiye’de Web3 laboratuvarı/kuluçka merkezi kurmak üzere stratejik bir ortaklığa imza attı. Dönüm noktası niteliğindeki bu iş birliği ile Türkiye’nin blok zinciri ekosistemine yeni bir canlılık kazandırarak yerel ekosistemin gelişimini ortaklaşa yönlendirmeyi amaçlayan CoinTR, bu özel partnerliği 2. yıl basın toplantısında duyurdu.

Geçtiğimiz nisan ayında bir Web3 kuluçka merkezi olarak EOS Labs çalışmalarına başlayan katman-1 projesi EOS Network, bu proje için ekosisteme canlılık kazandırmayı amaçlayacağını ve EOS Network Vakfı (EOS Network Foundation) & EOS Network Ventures (ENV) ile iş birliği içinde çalışılacağını belirtti. Misyon olarak Web3 projelerini önemli kaynaklar ve altyapıyla buluşturarak onları destekleme ve daha güçlü bir ekosistem oluşturmayı hedefleyen bu proje; yatırım kurumları, merkezi borsalar ve blok zinciri medyalarından profesyonel yetenekleri bünyesine katmayı hedefliyor. Aynı zamanda, Web3 inkübatörü olarak geliştiricilere finansman ve altyapı desteği sunarak araçların gelişimine odaklanarak sürdürülebilir bir ekosistem inşa eden EOS Labs, CoinTR ortaklığı ile bu projeyi yerel ekosisteme taşıyor.

CoinTR ve EOS Labs bu ortaklıkla, Türkiye’deki yerel blok zinciri projelerini desteklemek ve kuluçkalamak için iş birliği yaparak blok zinciri alanında inovasyona ulaşmalarına yardımcı olacak. Bu çerçevede iş birliği, finansal destekten teknik yardıma, mentorlukten pazarlamaya birçok alanı, daha fazla geliştiriciyi EOS blok zinciri ile tanıştırmayı ve yüksek kaliteli projelerin borsada kolayca listelenebilmelerini kapsıyor.

Soldan sağa: EOS Network Foundation Kurucusu ve CEO'su Yves La Rose, CoinTR CEO'su Ali Eşelioğlu ve EOS Network Labs CEO'su Huaqiang Wen.

İlgili iş birliği ile “Labs projesiyle, Türkiye’nin kripto para alanındaki büyümesine ve küresel çapta rekabet avantajına katkıda bulunma fırsatı buluyoruz. Bu iş birliği, blok zinciri ve kripto para sektöründe öncü projelere ev sahipliği yaparak sektördeki inovasyonu artırmayı amaçlıyor.” ifadelerinde bulunan CoinTR CEO’su Ali Eşelioğlu; bu iş birliğinin yalnızca kuluçka merkezi ile kalmayacağını da ekleyerek CoinTR’nin EOS ana ağını ve EOS EVM’yi destekleyerek EOS ekosisteminin gelişimine katkıda bulunarak Türk ve EOS topluluğu kullanıcıları için daha iyi bir finansal deneyim sağlanacağını belirtti.

EOS Network Foundation Kurucu Ortağı ve CCO'su Zack Gall

EOS Network Foundation’ın kurucu ortağı ve CCO’su Zack Gall ise Türkiye’deki blok zinciri ekosisteminin önemine vurgu yaparak: “Dinamik ekonomisi, regülasyonlara yönelik ileri görüşlü bakış açısı ve kripto sektörüne olan ilgisi ile Türkiye, dijital varlık sahnesinde hızla öne çıkan bir oyuncuya dönüşmektedir. CoinTR ile gerçekleşecek bu ortaklık, Web3 ekosistemini bu canlı pazarda besleme ve büyütme hedefimize ulaşmamızda önemli bir adım olacaktır.” açıklamasında bulundu.

Dünyanın dördüncü büyük kripto pazarı olan Türkiye, 10 milyondan fazla aktif kripto para kullanıcısı ile önemli bir pazar potansiyeline sahip. Bu stratejik ortaklıkla Türkiye’nin kripto gücü CoinTR, yerel uzmanlığını ve kaynaklarını; en rekabetçi blok zincirlerden biri olan EOS ise yüksek performanslı altyapısını Türkiye’de blok zinciri ekosisteminin gelişimini desteklemek için birleştiriyor. 

CoinTR Hakkında

2022 yılında İstanbul merkezli hizmet vermeye başlayan CoinTR borsası, tanınan borsalarda tecrübe elde etmiş üst kademe yöneticilerin ve ürün geliştiricilerinin bir araya gelmesiyle oluşmuş, alanında uzman ekip üyeleri ile Türkiye’nin lider borsalarından biri olmaya hazırlanmaktadır. Yakın zamanda Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’ndan gelen yeni CEO’sunu ve resmi kurumlardan gelen diğer yönetim kurulu üyelerini duyurarak sektöre güven veren bir giriş yapmıştır. Resmi mevzuatlara uygun hareket eden ve MASAK tarafından denetime tabi tutulan CoinTR, VakıfBank ve Ziraat Bankası gibi devlet bankalarıyla entegre çalışmasının yanı sıra global ölçekte yerli bir borsa olarak faaliyet göstermektedir

EOS Hakkında

2018 yılında ana ağa geçiş yapan blok zinciri projesi EOS Network, açık kaynak kodlu ve Hisse Kanıtı (PoS) kullanan yapısı ile hızla gelişen Katman-1 projelerinden biridir ve bünyesinde 100’e yakın merkeziyetsiz uygulama (dApp) bulundurur. Ağın yerel varlığı olan $EOS, 20’den fazla merkezi ve merkeziyetsiz platformda alım satıma açıktır. EOS Network Foundation (ENF) isimli DAO tarafından yönetilen proje, EVM uyumlu bir yapı geliştirmeleri sayesine ağ geliştiricilerine esneklik sağlamaya başlamıştır. 2023 içerisinde EOS Labs’i duyuran ENF, Web3 projeleri için kuluçka ve finansal destek merkezi kurmayı amaçlamıştır.

Haber Kaynak: www.coinkolik.com

İçeriklerimiz hepsi otomatik bot ve manuel paylaşım ile aktarım sağlanır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi ve öneri değildir., Kripto sektöründe alacağınız karar ve sorumluluk tamamen kullanıcıların kendisine aittir., Kripto ve finans söktürünün büyük bir risk olduğunu sakın unutmayınız bu uyarıları dikkate almanızı tavsiye ederiz. Sektörü araştırmanızı tavsiye ederiz. Proje yatırımlarını çok iyi araştırmanızı tavsiye ederiz.

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!