Bitcoin Piyasa Hakimiyeti 8 Ayın Zirvesinde: Piyasa İçin Anlamı Ne?
Bitcoin Piyasa Hakimiyeti 8 Ayın Zirvesinde: Piyasa İçin Anlamı Ne?

CoinShares Haftalık Kripto Para Fon Raporunu Açıkladı: Piyasa Hakkında Ne Söylüyor?

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CoinShares’in raporunda yer alan ifadelere göre kripto para yatırım ürünleri, geçtiğimiz hafta yatırımcılar arasında çok karmaşık bir duyarlılığı temsil eden toplam 44 milyon ABD doları tutarında giriş gördü.

Kripto Para Short Yatırım Ürünlerinde Yükseliş Var

Short (düşüş yönlü pozisyon) yatırım ürünü girişleri, toplam girişlerin %75’ini temsil etti ve bu da toplam duyarlılığın varlık sınıfı için son derece olumsuz olduğunu ve muhtemelen FTX çöküşünden devam eden etkinin doğrudan bir sonucu olduğunu gösteriyor.

Kripto para fonlarına haftalık giriş-çıkış verilerini içeren CoinShares grafiği.

Fonların yönetimi altındaki varlıklar da 22 milyar dolar seviyesine gerileyerek son 2 yılın en düşük noktasına düştü.

Bölgesel olarak, hem ABD hem de Avrupa’da short yatırım ürünlerine girişler görüldü, ancak bazı short ürünlerde çıkışlar yaşandı, bu da piyasanın en düşük seviyelerine ulaşıp ulaşmadığı konusunda yatırımcılar arasında görüş ayrılığı olduğunu gösteriyor.

Bitcoin’e toplam 14 milyon ABD doları giriş oldu, ancak short yatırım ürünlerine girişlerle dengelendiğinde net akış negatif 4.3 milyon ABD doları oldu. Short-Bitcoin’deki Yönetim Altındaki Toplam Varlıklar şu anda 183 milyon dolar seviyesinde ve 186 milyon dolarlık en yüksek seviyeye yakın.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
Bitcoin Ağında Yeni Rekor! “Rusya’nın Parmağı Olabilir”

Ethereum, toplamda 0.8 milyon dolar tutarında küçük çıkışlar görmesine rağmen, Short-Ethereum yatırım ürünlerine toplam 14 milyon dolar tutarında rekor düzeyde en büyük girişleri de kaydetti.

Bu olumsuz hava muhtemelen, staking varlıklarının geri çekilmesine izin verecek olan Şangay güncellemesi ve toplamı 280 milyon ABD Dolarına ulaşan hacklenmiş FTX ETH varlıkları üzerindeki belirsizliğin devam etmesinin bir sonucudur.

Altcoinlerde, özellikle Solana, XRP, BNB ve Polygon’da toplam 6 milyon ABD doları tutarında bir dizi çıkış görüldü.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!