Coinbase CEO’su Binance FUD’unun Ardından Açıklama Yaptı!
Coinbase CEO’su Binance FUD’unun Ardından Açıklama Yaptı!

Coinbase’in FTX Hamlesi FTT’yi Hareketlendirdi!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Fourtune’un haberine göre, ABD’nin en büyük kripto para borsası Coinbase Kasım 2022’de iflas eden borsa FTX’in Avrupa kolu FTX Europe’yi almayı düşünüyor.

Haberde Fortune tarafından incelenen belgelere göre Coinbase, dünya çapında kripto türevleri işini küresel ölçekte genişletmek için FTX Europe’u satın almayı düşünüyor.

According to Fortune, Coinbase is considering the acquisition of FTX Europe in order to expand its crypto derivatives business on a global scale.

— Bitcoin Sistemi EN (@btcsistemiEN) September 22, 2023

Coinbase ayrıca borsanın Kasım ayındaki iflasının ardından FTX’in Avrupa’daki varlığını satın alma konusunu araştırıyor.

Fortune tarafından görüntülenen mesajlara göre Coinbase, hem FTX’in Kasım 2022’deki iflasından hemen sonra, hem de Eylül 2023 gibi yakın bir tarihte, borsanın Avrupalı bir yöneticisini FTX Europe’u satın alma olasılığını araştırmasıyla görevlendirdi.

“Satın alma görüşmeleri hiçbir zaman ileri bir aşamaya ulaşmasa da Coinbase’in FTX Avrupa’ya olan ilgisi, ayı piyasası sırasında spot ticaret hacimleri düşerken kripto türev işinin küresel iş planı için artan önemini gösteriyor.

Zira kripto analiz firması Kaiko Research’ün bir raporu 2023’ün ikinci çeyreğinde türev hacminin spot hacminden altı kat daha büyük olduğunu ortaya koydu.”

Fourtune, FTX’in çöküşüne kadar FTX Europe’un, Kıbrıs’taki önemli düzenleyici lisans sayesinde Avrupa pazarına kalıcı vadeli işlemler veya perps adı verilen popüler bir kripto türevi sunan tek firma olduğunu da ekledi.

Coinbase’in FTX Europe’usatın alacağına dair çıkan iddialar FTX Token’i (FTT) hareketlendirdi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!