sikayetkripto
Coinbase’de Yaşanan Sorun Ne? Şirket Gün İçerisinde Yüzde 9 Kayıp Yaşadı!
Coinbase’de Yaşanan Sorun Ne? Şirket Gün İçerisinde Yüzde 9 Kayıp Yaşadı!

Coinbase’i İlgilendiren ‘İçerden Öğrenenlerin Ticareti’ Davasında Yeni Gelişme: Suçunu İtiraf Etti!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para borsası Coinbase Global şirketini ilgilendiren “içerden öğrenenlerin ticareti (insider trading) davasında, şirketin ürün yöneticisinin kardeşi suçunu itiraf etti.

ABD’li savcılara göre bu, kripto paraları ilgilendiren ilk insider trading davası olarak tarihe geçti.

Coinbase Davasında Sanıklardan Biri, Insider Trading Suçlamasını Kabul Etti

26 yaşındaki Nikhil Wahi, Manhattan’da ABD Bölge Yargıcı Loretta Preska huzurunda yapılan sanal mahkeme duruşmasında, gizli Coinbase bilgilerine dayanarak alım satım yaptığını itiraf etti.

Savcılar, eski ürün müdürü Ishan Wahi’nin kardeşi ve arkadaşları Sameer Ramani ile Coinbase’in kullanıcıların alım satım yapmasına izin vermeyi planladığı yeni dijital varlıklar hakkında gizli bilgileri paylaştığını söylüyor.

Nikhil Wahi ve Ramani’nin daha sonra bu varlıkları satın almak için Ethereum Blockchain’i cüzdanlarını kullandıkları ve Haziran 2021 ve Nisan 2022’deki Coinbase duyurularından önce en az 14 kez işlem yaptıkları iddia ediliyor.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
Insider Trading Suçlamasıyla Yargılanan Coinbase Çalışanı Savunma Yaptı! İşte Detaylar

Savcılar, bu duyuruların genellikle varlıkların değerinin artmasına neden olduğunu ve suçluların en az 1.5 milyon dolar kazanç sağladığını söyledi.

Nikhil Wahi yargıca yaptığı açıklamasında şunları söyledi:

“Coinbase’in gizli bilgilerini almanın ve bu gizli bilgilere dayanarak alım satım yapmanın yanlış olduğunu biliyordum.”

Wahi suçunu kabul etmesinin sonunda ABD’den sınır dışı edileceği ve “uğruna çalıştığı her şeyi kaybedeceği” anlamına geldiğini anladığını söyledi.

Nikhil Wahi geçen ay suçunu kabul etmiş, ancak savcılarla yaptığı bir anlaşma ile savunmasını değiştirmişti. Wahi’nin cezası Aralık ayında verilecek.

Ishan Wahi ise suçsuz olduğunu savundu ve bir sonraki duruşması 22 Mart’ta yapılacak. Hakkında suçlama bulunan Ramani ise firari durumda.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!