NFT
Dev Kripto Borsası Coinbase Anket Yaptı: Kripto Para Yatırımları Ne Durumda?
Dev Kripto Borsası Coinbase Anket Yaptı: Kripto Para Yatırımları Ne Durumda?

Coinbase’den FTX Raporu: Borsanın Elinde Tuttuğu Coinlerin Olası Satışı Piyasayı Nasıl Etkileyebilir?

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Coinbase araştırma raporunda, iflas eden kripto borsası FTX tarafından tutulan tokenlerin satılmasının önemli bir piyasa şokuna neden olma ihtimalinin düşük olduğunu ileri sürdü.

Coinbase, FTX’in Token Satışlarının Piyasayı Etkileyeceğini Düşünmüyor

Coinbase’e göre çeşitli faktörler bu satışların etkisini hafifletecek.

İlk olarak, token satışları hacim sınırlamalarına tabi olacak ve tasfiyeler ilk aşamada haftada 50 milyon dolarla sınırlandırılacak.

Bu sınırın ilerleyen haftalarda 100 milyon dolara çıkarılması planlanıyor. Özellikle, haftada maksimum 200 milyon dolara kadar herhangi bir kalıcı artış, FTX borçlularını temsil eden komitelerin onayını gerektirecek.

Yakın tarihli bir mahkeme dosyasına göre, FTX şu anda yaklaşık 1,16 milyar dolarlık Solana (SOL), 560 milyon dolarlık Bitcoin (BTC), 192 milyon dolarlık Ethereum (ETH) ve 1,49 milyar dolarlık çeşitli diğer tokenleri elinde tutuyor.

Mahkeme, borsaya bu varlıkları satma ve alacaklılara geri ödeme için kullanma yetkisi verdi.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
Son Dakika: FTX, Kripto Para Varlıklarını Satmak İçin Mahkemeden İzin Aldı

Ayrıca, belirli “içeriden bağlantılı” tokenlerin satışı için sıkı kontroller uygulanmakta ve ilgili komitelere 10 gün önceden bildirimde bulunulması gerekmekte.

FTX’in Solana varlıklarının önemli bir kısmı, satış için planlanan diğer bazı tokenlerin yanı sıra, tokenin hak ediş programının bir parçası olarak 2025 yılına kadar kilitli kalacaktır.

Son olarak FTX, komite onayını bekleyen bir yatırım danışmanı aracılığıyla Bitcoin, Ethereum ve diğer token satışlarını hedge etme seçeneğine sahip olacak.

Bu birleşik faktörlerin FTX’in token tasfiye satışlarından kaynaklanabilecek olası piyasa düşüşlerini hafifletmesi bekleniyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!