Coinbase ve Hindistan Arasında Neler Oluyor?
Coinbase ve Hindistan Arasında Neler Oluyor?

Coinbase ve Hindistan Arasında Neler Oluyor?

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Amerika Birleşik Devletleri’nin en büyük kripto para borsası olan Coinbase ve Hindistan arasındaki gerilim artıyor gibi görünüyor. 

17:25
12 Mayıs 2022

5 Nisan’da, Nasdaq’da yer alan ABD merkezli kripto borsası Coinbase, Hintli kullanıcıların bireysel bankalardan oluşan bir koalisyon tarafından oluşturulan modern bir Hint ödeme altyapısı olan UPI (Birleşik Ödemeler Arayüzü) aracılığıyla kripto tokenları satın almalarına resmen izin verdi.

İçerik Rehberi

Hizmet DurdurulduHindistan Engeli ve Yorumlar Hizmet Durduruldu Ancak üç günlük lansmandan sonra UPI, hizmetini herhangi bir açıklama yapmadan geri aldı. Karar ise Hindistan Ulusal Ödemeler Kurumu’ndan (NPCI) gelen garip bir açıklamanın ardından alındı. Hindistan’da ödeme hizmetleri sunmayla ilgili son engeller hakkında soru sorulduğunda, kripto borsasının CEO’su Brian Armstrong, Coinbase’in Hindistan Merkez Bankası’nın (RBI) “gayri resmi baskısı” nedeniyle Hindistan’da hizmetini durdurduğunu söyledi. Öte yandan Hindistan Merkez Bankası, Nisan 2018’de kripto para işlemlerini yasakladı ve bankalara ve diğer finansal kurumlara dijital para birimleriyle ilgili hizmetleri sağlamayı ve desteklemeyi durdurmalarını emretti. Ancak 4 Mart 2020 Çarşamba günü Hindistan Yüksek Mahkemesi, merkez bankasının ülkede kripto para işlemlerine yönelik iki yıllık yasağını iptal etti. Yine de merkez bankası, kripto işlemi yapan bankalar üzerinde baskı uygulamaya devam ediyor. Hindistan Engeli ve Yorumlar Coinbase’in 2022 Üç Aylık Kazanç açıklamaları sırasında Armstrong, RBI dahil bazı devlet kurumlarının, göründüğü kadar olumlu olmadıklarını ve Hindistan’ın kripto tabanlı işletmelere çeşitli yasaklar getirmeye çalıştığını vurguladı. RBI’nin eylemi hakkında Armstrong, “Temel olarak, UPI’den geçebilecek bu ödemelerin bazılarını devre dışı bırakmaya çalışmak için perde arkasında bir baskı uyguluyorlar. Bunların aslında Yargıtay kararını ihlal ediyor olabileceğinden endişe duyuyoruz.” sözlerini kullandı. Bununla birlikte bankalar üzerindeki baskılar ve banka uyumu gibi birçok zorlukla karşı karşıya kalan Coinbase, Hindistan’daki kripto yatırımcılarının yüksek talebini karşılamak için diğer ödeme yöntemlerini yeniden başlatmaya hazırlanıyor. Armstrong ise konuyla ilgili olarak, “Özgür dünyada ve demokrasilerde çoğu yerde, kripto eninde sonunda düzenlenecek ve yasal hale gelecektir. Ve konuşmayı ilerletmenin yolu harekete geçmektir.” sözlerini kullandı. Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

coin-turk.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Crypto Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!