Coinbase Piyasalarına Geliyor! Biconomy (BICO) Nedir?
Coinbase Piyasalarına Geliyor! Biconomy (BICO) Nedir?

Coinbase Piyasalarına Geliyor! Biconomy (BICO) Nedir?

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Öncü Bitcoin borsası Coinbase Pro, yeni bir altcoin listeliyor. Borsa Biconomy (BICO)’i platformuna eklediğini duyurdu. Peki borsanın listelediği Biconomy (BICO) nedir? Kriptokoin.com olarak, detayları sizler için derledik, birlikte konuyu inceleyelim…

Coinbase Pro listeliyor: Biconomy (BICO) nedir?

Popüler Bitcoin borsası Coinbase Pro, yeni bir altcoin listeliyor. Borsa Biconomy (BICO)’i işleme açtığını duyurdu. Peki borsanın listelediği Biconomy (BICO) nedir?

Biconomy (BICO), kullanıcıları nispeten düşük ücretler karşılığında birden fazla zincirdeki herhangi bir merkezi olmayan uygulamaya sorunsuz bir şekilde bağlamayı amaçlayan bir ağ olan Biconomy’ye güç veren bir Ethereum tokenidir. BICO, ağ ücretlerini ödemek ve yükseltmelere oy vermek için kullanılabilir.

Biconomy (BICO) Yardımcı Programı

1- Ağ Ücretleri

BICO, Biconomy Blockchain’inin yerel tokenidir. Biconomy Blockchain, desteklenen tüm zincirlerde Biconomy Network üzerindeki tüm faaliyetler için bir yerleşim ve doğrulama katmanı görevi görecektir. Node operatörleri, zincire herhangi bir bilgi eklemek için BICO’da işlem ücreti öderler ve ağ üzerinde yaptıkları işle orantılı olarak BICO kazanırlar.

2- Paydaş Teşvikleri

Node Operatörleri

Doğrulayıcıları ve Yürütücüleri, ağa katkıda bulunmaya başlamak için BICO’yu paylaşır. Katkıları ve BICO hisseleri ile orantılı olarak BICO kazanırlar. Ağ, kötü davranış durumunda hisselerini de azaltabilir. Validator, diğer zincirlerdeki ilgili işlemleri dinler ve bunları Biconomy zincirine kaydeder. Yürütücüler bu işlemleri görür ve bir işlem yapar (tire işlemi veya gazsız işlem olabilir).

Temsilciler

BICO token sahipleri, ağı daha fazla güvence altına almak için tokenlerini stake ederler. BICO hisseleriyle orantılı olarak BICO kazanırlar.

Likidite Sağlayıcıları

Protokol, desteklenen tüm zincirlerde çok çeşitli tokenlerde aktif likidite gerektirecektir. LP’ler, protokolün farklı zincirlerdeki likidite havuzlarına çeşitli kripto varlıklarındaki bu likiditeyi sağlar. Bir kullanıcı likidite havuzlarını kullandığında, likidite sağlayıcılarına dağıtılacak olan küçük bir ücret tahsil edilecektir. Bu ücretin dışında, belirli bir Likidite Havuzuna göreli katkılarıyla orantılı olarak BICO da kazanacaklar.

3. Yönetim

BICO sahipleri, Biconomy’nin protokolünü ve genel ağı etkileyen kararları önerebilir ve oylayabilir. Bu tür kararlar, Şebeke kodundaki değişiklikleri, ek hizmetlerin eklenmesini veya hazine fonlarının ödenmesine ilişkin kararları içerebilir. Herhangi bir BICO sahibi, daha geniş Biconomy topluluğu tarafından değerlendirilmek üzere bir teklif sunabilir. Bu, Biconomy‘nin topluluk liderliğindeki büyümeye ve kendi kendini sürdürülebilirliğe doğru ilerlerken ilerici ademi merkeziyetçilik planlarının büyük bir parçasıdır.

Token Dağıtımı

Tedarikte şu şekilde tahsis edilen toplam 1 milyar BICO tokeni vardır:

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Bunu paylaş:

TweetTelegramWhatsApp

kriptokoin.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Crypto Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!