NFT
Coinbase-SEC Davasında Yargıç, Coinbase Lehine Bir Konuşma Yaptı
Coinbase-SEC Davasında Yargıç, Coinbase Lehine Bir Konuşma Yaptı

Coinbase ile SEC Arasında Yeni Anlaşmazlık: SEC Mahkemeye İtiraz Dilekçesini Sundu

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), kripto para şirketi Celsius Network’ün yeniden yapılanma planının bir parçası olarak müşterilerine Coinbase aracılığıyla dijital varlıklar dağıtmak için önerdiği plana itiraz etti.

Bir yıldan uzun bir süre önce iflas başvurusunda bulunan Celsius Network, önümüzdeki haftalarda yeniden yapılandırma planı için iflas mahkemesinden onay bekliyor.

Önerilen plan kapsamında Coinbase, Celsius’a aracılık ve ana ticaret hizmetleri sağlayacak. SEC tarafından Cuma günü Celsius’un Chapter 11 davasında sunulan mahkeme belgelerine göre halen devam etmekte olan düzenleyici kurumun dava açmasına neden olan faaliyetler de bunlarla aynı. SEC daha önce bu yılın başlarında Coinbase’e dava açmış ve kayıtsız bir menkul kıymetler borsası işlettiğini iddia etmişti.

Celsius, uluslararası müşterilerine kripto para dağıtmak için Coinbase’i kullanmayı planlıyor ve borsa ile bir dizi anlaşma için mahkemenin onayını istiyor.

Ancak SEC, Cuma günü yaptığı başvuruda “Coinbase Anlaşmalarının bir dağıtım acentesinin hizmetlerinin çok ötesine geçtiğini, SEC’in Coinbase’e karşı Bölge Mahkemesi davasında dile getirilen endişelerin çoğunu içeren aracılık hizmetleri ve ana ticaret hizmetleri tasarladığını” belirterek endişelerini dile getirdi.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
Bernstein’dan Kripto Para Endüstrisi İçin İnanılmaz Tahmin: “Fonlar 5 Yıl İçinde Bu Sayıya Çıkacak”

Coinbase Baş Hukuk Sorumlusu Paul Grewal Pazartesi günü bu endişelere yanıt vererek şunları söyledi:

“Coinbase, müşterilerine kripto paralarını dağıtmak için Celsius ile çalışmaktan gurur duyuyor. Acaba SEC, güvenilir bir ABD kamu şirketinin bu rolü üstlenmesine neden itiraz etsin?”

Celsius geçen yıl iflas başvurusunda bulundu ve yatırımcılara milyarlarca dolar borcu var. SEC, Temmuz ayında Celsius ve eski CEO’su Alex Mashinsky’ye hileli ve kayıtsız “kripto varlık menkul kıymetleri” satışı yoluyla milyarlar topladığı, yatırımcılara Celsius’un mali durumu hakkında defalarca yalan söylediği ve şirketin yerel tokeni olan CEL’in fiyatını manipüle ettiği iddiasıyla dava açmıştı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!