sikayetkripto
Coinbase CEO’su Brian Armstrong, Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) Tahminlerini Açıkladı
Coinbase CEO’su Brian Armstrong, Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) Tahminlerini Açıkladı

Coinbase CEO’su Kripto Paralar Hakkında Konuştu: “Savaşacağız!”

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ABD’de kripto para sektörüne yönelik regülasyon çalışmaları halen tartışılmaya devam ederken ülkenin en büyük kripto borsası Coinbase’in CEO’su Brain Armstrong‘dan yeni açıklamalar geldi.

Twitter hesabından yaptığı paylaşımlarda ABD’li düzenleyicileri eleştiren Brian Armstrong, ABD’deki düzenleyici atmosferin gelişmekte olan kripto para endüstri için toksisite ürettiğini iddia etti.

ABD’li düzenleyicilerinin kripto endüstrisini denetlemede kullandığı yaklaşımın cesaret kırıcı olduğunu belirten Armstrong, kripto para ve blockchain teknolojisinin denizaşırı ülkelere hareket etmesinden endişe duyduğunu söyledi.

ABD’nin geçmişte belirli gelişen teknolojilerde küresel lider olma şansını kaçırdığına dikkat çeken Armstrong buna örnek olarak 5G’yi gösterdi.

Armstrong ayrıca ABD’nin kripto teknolojisinin “offshore” olarak hareket etmesine izin vermemesi yani kriptonun ve blockchain teknolojisinin yurtdışına çıkmasına izin vermemesi gerektiğine işaret etti.

“ABD, geçmişte gelişen teknolojilerde -5G- küresel lider olma şansını kaçırdı. ancak kripto para sektöründe de offshore olmasını göze alamaz.

Bu bağlamda her ülkenin düzenleyici yaklaşımlarının sektörü yurtdışına çıkmasına zorlamadığından da emin olması gerekir.

Zira zorla düzenlemenin korkunç bir caydırıcı etkisi var. Çok sayıda kripto yeteneği, varlık ihraççısı ve yeni kurulan girişimin açık denizlere çıktığını gördük.”

Kripto para ve blockchain teknolojisinin ABD için önemli olduğuna dikkat çeken Brian Armstrong, ABD kripto endüstri için makul bir düzenleyici çerçeve çağrısında bulundu.

Son olarak Coinbase’in küresel bir şirket olduğunu belirten ünlü CEO, şunları söyledi:

“Coinbase küresel bir şirket ancak biz ABD’deyiz.

Kripto para ve blockchain teknolojisinin burada herkes için başarılı olmasını sağlamak için savaşacağız. Amerika ve özgür dünya için bu çok önemli.”

One of the strongest policy arguments for cryptocurrency is that it’s a national security issue. The US missed on semiconductors and 5g which is now largely manufactured offshore. It can’t afford to have cryptocurrency go offshore as well. (same for every country btw)

— Brian Armstrong (@brian_armstrong) September 20, 2022

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!