Coinbase CEO’su, “Borsa İflası” Konusunda Net Açıklama Yaptı!
Coinbase CEO’su, “Borsa İflası” Konusunda Net Açıklama Yaptı!

Coinbase CEO’su, “Borsa İflası” Konusunda Net Açıklama Yaptı!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Coinbase, dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olmanın yanı sıra halka arz olan lider kripto para borsası konumunda. Coinbase bunu yaparak ilk başta ciddi bir değerlemeye ulaşsa da devamında COIN fiyatı inanılmaz sert bir düşüş yaşadı. Bununla ilgili yapılan bir açıklama ise herkes tarafından yanlış “anlaşıldı”.

Coinbase: İflas Etmiyoruz

Armstrong, kısa süre önce yaptığı açıklamasında “borsa iflası” ifadesini kullanmasından sonra gelen tepkilere yanıt verdi. CEO Armstrong, “kullanıcıların fonlarının likidasyon yaşaması ve kaybolması” ifadesinin yanlış anlaşıldığını belirterek, böyle bir riskin olmadığını aktardı.

İflas riskine sahip olmadıklarını ifade eden Armstrong, buna rağmen bir SEC regülasyonu nedeniyle üçüncü partiler için tutulan kripto para birimlerinin beyan edilmesi gerektiğini aktardı.

2/ We have no risk of bankruptcy, however we included a new risk factor based on an SEC requirement called SAB 121, which is a newly required disclosure for public companies that hold crypto assets for third parties. https://t.co/lwmgb1kFtA

— Brian Armstrong – barmstrong.eth (@brian_armstrong) May 11, 2022

CEO Armstrong, bu sözlerini şu yeni şartlar ve madde sonrasında söyledi:

Coinbase olası bir iflas durumunda borsa tarafından tutulan kripto para varlıklarını haczedilecek mülk olarak gösterilebilir ve müşteriler genel teminatsız alacaklılar olarak kabul edilebilir. Genel teminatsız alacaklılar böyle bir durumda alacağını en son alacak kişiler olacaklardır.”

Coinbase’in bu yeni şartı herkesi korkutsa da CEO şu an için kripto para borsasının böyle bir durumda olmadığını ve bunun yaşanmayacağını aktardı. Coinbase‘in hisse fiyatı ise aynı geliri gibi inanılmaz bir şekilde azaldı ve azalmaya da devam edecek gibi gözüküyor.

www.bitcoinsistemi.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Crypto Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!