sikayetkripto
Coinbase’in 500 Milyon Dolarlık Hamlesi Bitcoin’i 47.000$’a Yükseltti!
Coinbase’in 500 Milyon Dolarlık Hamlesi Bitcoin’i 47.000$’a Yükseltti!

Coinbase Bu Altcoinin Gelirlerini Arttırmak İçin Harekete Geçti!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Coinbase, MakerDAO gelirini 24 milyon dolar artırabilecek yönetim kurulu önerisi yayınladı.

Amerikan Kripto Para Devi Coinbase’den Gelir Arttırıcı Stratejik Hamle Geldi

MakerDAO’nun yönetim kurulunda bugün bir teklif sunan şirket yetkilileri, yaklaşık 1.6 milyar dolar değerindeki Maker Peg Stability Module’ün (PSM) %33’ünü Prime saklama hesabına aktararak yaklaşık 24 milyon dolarlık bir gelir artışı sağlamayı hedefliyor.

Teklif kabul edilirse, MakerDAO’ya 528 milyon USDC üzerinden yıllık %1,5 getiri sağlayacak.

MakerDAO’nun PSM’si, DAI’nin fiyatını 1 dolara sabitlemek için geliştirildi ve protokolün 2020’deki Covid 19 çöküşü sürecinde fiyatın 1 doların üzerine çıkması üzerine hayata geçirildi.

Bunun nedeni, çöküş sırasında ETH’nin %40’tan fazla düşmesinin neden olduğu kredi tasfiyelerini karşılamak için artan talepti.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
Sıcak Gelişme: Coinbase Bu Altcoini Listeleyeceğini Duyurdu: Fiyatta Hareketlilik Var!

PSM, DAI’nin sabit değerini korumada etkili olsa da, stratejik finans merkez birimindeki advc takma adını kullanan bir üye tarafından platformda belirlenen ana problemlerden biri, bilanço sorunlarıydı.

Bu konuda adcv takma adını kullanan üye, MakerDAO’nun mevcut PSM varlık dağılımının “oldukça yetersiz düzeyde olduğunu” ve bunun da “protokolün risk alma kabiliyetini ve bir stabilcoin olarak DAI’ nin çekiciliğini azalttığını” yazdı.

Teklif kabul edilirse Maker, Coinbase’e PSM dağıtımı için sıfır saklama ücreti ödeyecek ve Coinbase Prime aracılığıyla kendisine ayrılan USDC’yi serbestçe basabilecek, yakabilecek, çekebilecek ve takas edebilecek.

Söz konusu teklif, MakerDAO’nun bilançosundaki kullanılmayan varlıklar üzerinden gelir elde edilmesini sağlayacak stratejik bir hamle olarak görülüyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!