Eski hacker donanım cüzdanı “kırdı” ve 2 milyon doları kurtardı
Eski hacker donanım cüzdanı “kırdı” ve 2 milyon doları kurtardı

Cloudflare’deki kesinti kripto para borsalarını vurdu: Resmi açıklama geldi

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bazı kripto para borsalarının bilgi akışının hızlı elde edilmesi için kullandığı CDN hizmet sağlayıcısı olan Cloudflare’de yaşanan sorunlar, dev kripto para borsalarının sitelerine girişlerde ciddi sorunlar yaşanmasına neden oldu.

Hem Cloudflare’den hem de borsalardan üst üste açıklamalar

Konuyla ilgili Cloudflare de resmi açıklama yaparken, ağında geniş bir alana yayılmış olan çeşitli sorunlar nedeniyle hizmet sağlanmasında kesintiler yaşandığını duyurdu. FTX borsası da hem borsa hem de kurumun diğer sitelerine girişlerde birçok kullanıcı için sorunlar olabileceğini ve şu anda sadece “yayın modunda” olduklarını belirtti. Diğer büyük borsalar OKX ve Bitfinex’in yöneticilerinden de Cloudflare’in bölgesel sorunlar yaşadığı ve websitesi girişlerinde sorunlar yaşandığı konusunda bilgilendirmeler geldi.

Kripto para odaklı siteler dışında Discord, DoorDash ve Social Blade gibi platformların da bu kesintilerden olumsuz olarak etkilendikleri belirtiliyor. TSİ 10 civarı ise Cloudflare, sorunu tespit ettiğini ve çözümün sisteme uygulanmakta olduğunu açıkladı.

2019’da da yaşanmıştı: 26 dolarlık Bitcoin

Cloudflare merkezli olan benzer bir durum, 2019 yılında da yaşanmış ve Coinbase ile dönemin en çok kullanılan fiyat takip sitelerinden biri olan CoinmarketCap ve ayrıca Reddit, Medium gibi platformlar da, yaşanan kesintilerden ciddi şekilde etkilenmişlerdi. Bazı platformlar kısa dönemli de olsa Bitcoin fiyatını kullanıcılarına 26 dolar olarak göstermişlerdi.

Haber Kaynak: uzmancoin.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!