sikayetkripto
Ethereum (ETH) Fiyatının Sert Düşüşünün Sebebi Ne? Ünlü İsim Açıkladı!
Ethereum (ETH) Fiyatının Sert Düşüşünün Sebebi Ne? Ünlü İsim Açıkladı!

Citibank’dan Ethereum Değerlendirmesi: “ETH Kararlı Görünüyor!”

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ethereum (ETH) ağında PoW sisteminden PoS sistemini öngören Merge birleşmesi uzun süredir merakla bekleniyordu ve sonunda geçtiğimiz hafta başarıyla gerçekleşti.

Kripto para analistlerinin büyük çoğunluğu Merge sonrası Ethereum’da yukarı yönlü fiyat hareketleri görülmesini beklerken tam aksine ETH’de düşüşler görüldü.

Zira son 7 günde %20 düşüş yaşayan Ethereum 1.300 doların altına kadar geriledi. Ancak son 24 saatte %4’lük artış kaydeden ETH yazım esnasında 1.362 dolardan işlem görüyor.

Merge sonrası Ethereum’un fiyat hareketlerini değerlendiren Citi, yakın tarihte yayınladığı raporunda, piyasanın Merge’e geçişle ilgili yüksek beklentisine rağmen ETH’deki volatilitenin düşük kaldığını söyledi.

“Bilindiği üzere Merge birleşmesi Ethereum blok zinciri için planlanan beş yükseltmeden ilkiydi ve enerji kullanımı bakımından daha verimli olan PoS sistemine geçişi içeriyor.

Merge ile birlikte Ethereum artık PoW sistemini kullandığı zamana göre %99,95 daha fazla enerji verimli hale geldi.

ETH’de artık madenciler de yok. Bu da Ethereum’un getiri sağlayan bir varlık haline geldiği anlamına geliyor. Hatta bu getiri, bazı geleneksel finansal araçlardan daha yüksek.

Tüm bu veriler ve ETH’nin fiyat hareketleri birlikte değerlendirildiğinde, piyasadaki Merge ile ilgili yüksek beklentiye rağmen Ethereum kararlı olduğu görülüyor.”

Citi raporunda son olarak, Merge birleşmesinden sonra artık madencilere ödül verilmediğini ve bu ödüllerin yılda 4,9 milyon ETH arzına eşit olduğunu belirtti.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!