Citibank Kripto Paralardaki Son Düşüşe İlişkin Raporunu Yayınladı!
Citibank Kripto Paralardaki Son Düşüşe İlişkin Raporunu Yayınladı!

Citibank Kripto Paralardaki Son Düşüşe İlişkin Raporunu Yayınladı!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin (BTC) ve kripto para birimlerinde yaşanan yüksek volatilite yatırımcıları tedirgin etmeye devam ediyor.

Son olarak UST ve LUNA’nın çökmesi ile kripto para birimlerinin fiyatının düşmesi ile yatırımcılar büyük miktarlarda zarara uğradı.

Bu çöküşten en büyük stablecoin Tether (USDT) de etkilendi.

Piyasadaki düşüşleri ve nedenlerini değerlendiren Wall Street devi Citibank, dün yayınladığı raporda mayıs ayı başlarında UST ve LUNA’nın çökmesinden sonra stablecoinlere ilişkin endişelerin artığını ve bunun sonucunda da Tether’den çıkışların olduğunu söyledi.

Kripto para birimlerinin zirvelerinden bir hayli uzakta olduğuna dikkat çeken banka, stablecoinlerle ilgili yaşanan bu endişelerin kripto para birimlerinde düşüşlere neden olduğunu ve düşüşleri daha da artırdığını ifade etti.

Citibank ayrıca, LUNA çöküşü sırasında aktif kullanıcı sayısının ve ticaret hacminin artığına bunun da kullanıcı benimsemesine/kabulüne işaret ettiğini söyledi.

Ancak bu artışlar kısa sürdü ve şu anda eski seviyelere döndü. Banka bu konuda “Piyasadaki yüksek volatilite kullanıcı benimsemesini etkiledi” yorumunda bulundu.

“LUNA ve UST’nin çöküşünden sonra Tether’den (USDT) çok çıkış oldu ve bu çıkışlarla ilgili endişeler vardı.

Ancak bu endişeler o zamandan beri yavaşladı. Tether’den çıkan bazı yatırımcılar tamamen piyasadan ayrılırken bazıları da daha şeffaf ve merkezi olan USD Coin’e (USDC) geçti.”

Citibank gibi bir başka ABD’li banka olan Morgan Stanley de kripto para piyasasında yaşanan düşüşün ve UST stablecoin’indeki başarısızlığın küresel piyasalardaki niceliksel sıkılaşmanın kripto piyasasındaki eşdeğeri olduğunu söyledi.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
Morgan Stanley’den Dikkat Çeken Bitcoin ve Tether Raporu!

www.bitcoinsistemi.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!