Çin’den 1.7 Milyar Dolarlık Kripto Para Operasyonu!
Çin’den 1.7 Milyar Dolarlık Kripto Para Operasyonu!

Çin’den 1.7 Milyar Dolarlık Kripto Para Operasyonu!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çin polisi, kara para aklamak için kripto para kullanan ve 1.7 milyar ABD doları tutarında kara para aklayan 63 kişilik bir çeteyi tutukladı ve ana şüphelilerden bazıları da Tayland’da yakalandı.

İç Moğolistan Özerk Bölgesi Tongliao Şehri Kamu Güvenliği Bürosu Korqin Şubesinden yapılan açıklamaya göre söz konusu suçlu grubuyla ilgili yapılan çalışmalar üç aydır devam ediyordu.

Yakalanan Çinli Çete, Kripto Paralar ile Kara Para Aklıyordu

Temmuz 2022’de İç Moğolistan Özerk Bölgesi Kamu Güvenliği Dairesi, Tongliao Şehri Kamu Güvenliği Bürosu Korqin Şubesi’ne Shi Mouyuan’ın inşaat banka kartı fonlarının anormal şekilde aktığı ve aylık akış işlemlerinin 10 milyon yuandan fazla olduğu ve kara para aklama suçlarından şüphelenildiği yönünde bir erken uyarıda bulundu.

Araştırma ve yargılamanın ardından Shi Mouyuan’ın oluşturduğu çetede birçok il, bölge ve şehirden çok sayıda kişi yer aldı.

Bu ipucunu alan Tongliao Kamu Güvenliği Bürosu Korqin Şubesi, Shi Mouyuan’ın banka kartından başlayarak, ilgili personeli, varış yerini gizlemek için kullanılan fon akışını, arka plan verilerini ve işletme ve bakım personelini bulmak üzere bir görev gücü oluşturdu.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
Huobi'den 2023 İçin 7 Kehanet: Bitcoin'in (BTC) Dip Yapacağı Tarihi Açıkladı!

Şimdiye kadar, kripto para birimlerini alıp satmak için blok zincirini kullanan Ji ve Zhang liderliğindeki mega kara para aklama çetesi dağıtıldı, 63 şüpheli tutuklandı ve toplamda yaklaşık 130 milyon yuan yasadışı gelir ele geçirildi.

Çetenin, yerli ve yabancı suç gruplarının kara para aklamasına yardımcı olmak için kripto para birimi işlemlerini kullanan bir grup olduğu tespit edildi.

Suç örgütünün toplamda 12 milyar yuan (1.7 milyar dolar) aklamak için kripto para kullandığı öğrenildi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!