MEXC
sikayetkripto
Çin’deki Olaylar Bitcoin’i (BTC) Nasıl Etkileyecek? Analist Değerlendirdi!
Çin’deki Olaylar Bitcoin’i (BTC) Nasıl Etkileyecek? Analist Değerlendirdi!

Çin’deki Olaylar Bitcoin’i (BTC) Nasıl Etkileyecek? Analist Değerlendirdi!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin (BTC) boğaları dünyanın en büyük kripto parasının fiyatını 16.000 doların üstünde tutmak için büyük çaba harcıyor gibi görünüyor.

Ancak Bitcoin’in yükseliş beklentileri Çin’deki koronavirüs kısıtlamaları protestoları nedeniyle sekteye uğradı ve piyasada yeni çalkantılara neden oldu.

“Analiste Göre Bitcoin Boğaları Halen Az da Olsa Avantajlı”

Nitekim, 28 Kasım’da Kitco News analisti Jim Wyckoff, Bitcoin ayılarının hala kısa vadeli bir teknik avantaja sahip olduğunu ve BTC’nin 16.000 doların altında olası bir düşüşe göz kırptığını iddia etti:

“BTC boğaları geçen hafta son iki yılın en düşük seviyesine inmesinden bu yana fiyatları istikrara kavuşturmuş olsa da, boğalar hafta sonu Çin’de yaşanan iç karışıklık nedeniyle BTC fiyatlarının güvenli liman talebi görmemesinden dolayı hayal kırıklığına uğramış durumda.

BTC ayıları genel olarak kısa vadeli teknik avantaja sahip. Ancak, son dönemdeki yatay fiyat hareketleri çok az da olsa boğaların lehine.”

Dikkat çekici bir şekilde, Bitcoin hala FTX kripto borsasının çöküşünün genel piyasa üzerindeki etkileriyle karşı karşıya.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
Terra (LUNA) İhbarcısı, Kaynak Sağlam Dedi: FTX'in Yaptığı Bilinmeyen Yolsuzluğu Açıkladı!

İlginç olarak, ilk kripto para birimi, Çin’deki sivil huzursuzluk olaylarının piyasalar üzerinde kasvetli bir görünüm sunmasıyla birlikte, dünyada hakim makroekonomik faktörler tarafından baskı altına alınmaya devam ediyor.

Bu durumda analistler, Çin’deki türbülansın tedarik zincirlerini zorlayarak ABD’de enflasyon ve faiz oranlarının kontrolünü zorlaştırabileceğini öngörüyor.

BTC fiyatının son 1 haftadaki hareketlerini gösteren grafik.

Bu yazının yazıldığı anlarda Bitcoin fiyatı son 24 saatteki %1.60’lık kaybı ile yaklaşık 16.160 dolardan işlem görüyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!