NFT
Çin’de Dava: Bitcoin Madencilerine Yasa Dışı Yardım Etti!
Çin’de Dava: Bitcoin Madencilerine Yasa Dışı Yardım Etti!

Çin’de Dava: Bitcoin Madencilerine Yasa Dışı Yardım Etti!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çin Komünist Partisi‘nin eski bir üyesi olan Xiao Yi, çeşitli Bitcoin madencilerine yasa dışı yardım sağladığı gerekçesiyle yargılandı.

Geçtiğimiz gün Çin‘deki bir mahkemede, Bitcoin madencilerine yapılan yasa dışı yardımlar ve bağışlar hakkında bir duruşma gerçekleştirildi. Duruşmanın başrolünde Çin Komünist Partisi‘nin eski bir yetkilisi olan Xiao Yi yer aldı. Aynı zamanda Çin Halk Siyasi Danışma Konferansı Jiangxi Eyalet Komitesi başkan yardımcısı olan Xiao Yi, rüşvet alma ve görevi kötüye kullanma suçlamalarıyla yargılandı. Mahkeme, Hangzhou Orta Halk Meclisi‘nde halka açık bir şekilde gerçekleştirildi.

Çin Yetkilisi, Bitcoin Madencilerine Yardım Etmek için Yasaları Çiğnedi!

Çin‘de politikada önemli bir konumda olan Xiao Yi, görevini ve sorumluluğunu çiğnediği gerekçesiyle yargılandı. Yargılamaya göre Xiao Yi, Bitcoin madencilerinin 125 milyon yuanın üzerinde nakit almalarına yardım etti. Bu durum, rüşvet ve görevi kötüye kullanmayı gerektirdi.

Davaya, Xiao Yi‘nin avukatları ve Hangzhou Halk Savcılığı‘nın personelleri katıldı. Xiao Yi, 2017 yılından 2021 yılına kadar Fuzhou Belediye Parti Komitesi Sekreteri olarak görev yaparken yasaları çiğnedi. Mahkeme, çeşitli madencilik taraflarına yasa dışı yardım sağlanmasının olumsuz etkileri olduğunu açıkladı.

Kapanış konuşması yapan Xiao Yi, yargıcın önünde suçlamaları kabul etti.

Haber Kaynak: www.coinkolik.com

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!