sikayetkripto
Jack Dorsey’in İlk Tweet’ini Sattığı NFT Platformu Cent, Faaliyetlerini Durdurduğunu Açıkladı!
Jack Dorsey’in İlk Tweet’ini Sattığı NFT Platformu Cent, Faaliyetlerini Durdurduğunu Açıkladı!

Çin Hükümeti NFT Pazaryeri Açmaya Hazırlanıyor

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çin’in yerel kaynaklarından gelen habere göre Çin hükümeti, 2023’ün ilk gününde takas edilemeyen token (NFT) ticareti için ilk platformunu resmi olarak aktif edecek.

Ulusal NFT pazaryeri, devletin sahip olduğu Art Exhibitions China, Chinese Technology Exchange ve özel şirket Huban Digital taraflarının katkılarıyla oluşturulacak.

Yeni NFT platformu sadece dijital sanat eserlerinin satışıyla sınırlı kalmayacak. Kaynaklara göre yeni pazaryeri “telif haklarının korunması” konusunda da aktif bir rol üstlenecek. İsmi açıklanmayan bir yetkili, devlete ait olan yeni platform ile NFT piyasalarında sık sık karşımıza çıkan aşırı spekülasyonların önüne geçmeyi hedeflediğini belirtti.

Ülkenin tanınan kripto ve metaverse uzmanı Yu Jianing, haberin ardından şu sözleri söyledi:

“Dijital varlık endüstrisinde büyük belirsizlikler var. Yönetmelikler, denetimler ve politikalar sürekli değişiyor. Bu yeni alanda hükümetin bulunması, üzerilerine büyük bir güvenlik sorumluluğu yüklüyor.”

Uzak Doğu ülkesi Çin’de geçtiğimiz ay dijital sanat eserlerine dair emsal bir karar çıktı. Hangzhou İnternet Mahkemesi, Kasım ayının sonunda NFT’leri “mülkiyet hakkı tanınabilir kıt sanal varlıklar” olarak tanımladı.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!