sikayetkripto
Çin’in Guangdong Eyaleti Yeni Bir Bitcoin ve Kripto Para Madenciliği Operasyonu Düzenledi!
Çin’in Guangdong Eyaleti Yeni Bir Bitcoin ve Kripto Para Madenciliği Operasyonu Düzenledi!

Çin Devlet Görevlisi, BTC Madencilerine Yardım Ettiğini İtiraf Etti

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çin Komünist Partisi ÇKP’nin Fuzhou eyaletine atadığı başkan ve sekreter Xiao Yi, devam eden yargı sürecinde Bitcoin madencilerine yardım ettiğini itiraf etti.

Hükümete yakın haber kaynağı Xinwen Lambo’nun 29 Aralık tarihinde yayınladığı habere göre Xiao Yi, halk mahkemesinde kendisine yöneltilen yolsuzluk suçlamalarını kabul etmek zorunda kaldı.

2008 yılından 2021’e kadar eyalet yönetiminden sorumlu olan Xiao Yi, görev süresi boyunca BTC madencilerine yasadışı yollardan inşaat imkanı sağladı. İddianameye göre Bitcoin madencileri ise sekretere sağladığı kolaylık nedeniyle 18 milyon $ (125 Milyon Çin Yuanı) rüşvet verdi.

Eyalet sekreteri madenciler ile yaptığı yasadışı anlaşmalar ile birlikte bu süreçte aktif olarak Bitcoin ticareti yaptığını da itiraf etti.

Kaynağa göre itirafın ardından önümüzdeki duruşmada davanın sonuçlanması bekleniyor. Xiao Yi büyük bir cezaya maruz kalabilir.

Çin’de Kripto Madenciliği Yasak!

Uzak Doğu’nun en büyük ülkesi, artan enerji maliyeti ve “karbon nötr” hedefi doğrultusunda 2021’in Eylül ayında kripto para madenciliğini tamamen yasakladı.

Hükümet, BTC madencileri için büyük yaptırımlar açıklasa da yasadışı faaliyet hala devam ediyor. Cambridge Üniversitesi’nin BTC üretim endeksine göre Çinli madencilerin bir kısmı işine devam ediyor. Bu durum, akıllara ülkedeki madenciliği rejimin kendisinin yaptığına dair tartışmalara yol açtı.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!