MEXC
Bitcoin’in Eski Geliştiricisinden Açıklama!
Bitcoin’in Eski Geliştiricisinden Açıklama!

Çin Bitti, Bu Ülke Başladı: Kripto Paralara Kapsamlı Yasak Geliyor!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çin, 2021 yılında kripto para birimlerine yönelik birbiri ardına olumsuz açıklamalarda bulundu ve kripto para sektörünü tam anlamıyla kana buladı. Çin’in bu hareketleri Bitcoin fiyatının sert düşüşüne yol açsa da toparlanma çok uzun sürmedi. Lider kripto para birimi, bu şoku atlattıktan sonra yeniden 69.000 dolara kadar çıkarak tüm zamanların rekorunu kırdı. Şimdi ise Hindistan hükümetinin tam olarak Çin’in yolundan gitmek istediği görülüyor.

Hindistan, Kripto Para Birimlerini Yasaklayacak

Hindistan hükümeti, yeni yaptığı bir açıklama ile kripto para birimlerine yönelik kapsamlı bir yasak getirileceğini ortaya koydu. “Özel olarak piyasaya sürülen” kripto para birimlerine yani aslında tüm kripto paralara yönelik düşmanca bir tavır takınan Hindistan, parlamentoda bunu kabul etmeyi planlıyor.

Söz konusu yasa taslağında kripto para birimlerinin genel olarak yasaklanması konuşulurken, bazı istisnalara yer verileceği de vurgulanıyor. Bu istisnaların özellikle teknolojinin gelişimine yardımcı olmak adına yapılacağı vurgulanmakta. Bunun hedefi ise tahmin edilebileceği gibi Hindistan Merkez Bankasının kendi dijital para birimini piyasaya sürebilmesini sağlamak ve diğer bütün özel kripto para birimlerini yasaklamak.

Big Breaking: Govt to introduce ‘Cryptocurrency and Regulation of Official Digital Currency’ Bill in the winter session. The Bill will create a facilitative framework for an official digital currency to be issued by the RBI, and ban all private cryptocurrencies. pic.twitter.com/rMEeYMEKJe

— Ruchi Bhatia (@29_ruchibhatia) November 23, 2021

Yasağı içeren taslağın ilk versiyonunun 2022 yılında görüşülmesi bekleniyor. Aslında Hindistan daha önce kripto paraları yasaklasa da bunun devamında mahkeme kararı ile geri adım atmak zorunda kalmıştı. Şimdi ise durum çok daha ciddi gözüküyor ve Hindistan bununla ilgili yasayı yürürlüğe alabilir.

www.bitcoinsistemi.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Crypto Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!