NFT
Son Dakika! FED Tutanakları Yayınlandı: İşte Detaylar!
Son Dakika! FED Tutanakları Yayınlandı: İşte Detaylar!

Chicago FED Ekonomistleri Faiz Beklentilerini Açıkladı! Bitcoin ve Kripto Paraları Ne Bekliyor?

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

2022 yılında FED’in faiz artışlarından etkilenen Bitcoin ve kripto para piyasası büyük ve sert düşüşler yaşadı.

FED’in sıkılaşma politikası sonrasında enflasyon düşmeye başladı ve bu durum BTC için olumlu bir faktör olarak karşımıza çıkıyor.

Bu noktada Chicago FED ekonomistleri yaptıkları araştırmalar sonrasında yayınladıkları Eylül ayı raporunda enflasyonun düşmesi ile Bitcoin ve kripto para birimleri arasındaki ilişkiyi değerlendirdi.

Condesk’in haberine göre, Chicago FED ekonomistleri, FED’in Mart 2022’den bu yana uyguladığı faiz artışları sonrasında enflasyonun yüzde 2’ye doğru düşüşe geçtiğini ve ekonomi için olumlu bir zemin hazırladığımı savundu.

Ekonomistler resesyon olmadan enflasyonun %2’ye düşebileceğini belirterek beklenilen düşüşün gelmesiyle birlikte kripto para birimleri gibi riskli varlıklara para girişlerinin yaşanabileceğini ifade etti.

Ekonomistler, düşen enflasyonun da Bitcoin ve kripto para birimleri de dahil olmak üzere riskli varlıklar için iyi olduğunu ve potansiyel bir altın kilidi açabileceğini belirtti.

“FED’in sıkı para politikası ve faiz artışları enflasyonu resesyon olmadan %2 hedefine düşürecek.

Bu noktada daha fazla sıkılaştırmaya gerek kalmayabilir ve enflasyondaki resesyonsuz bir düşüş yatırımcıların küresel finans piyasalarında risk almayı teşvik edebilir.

Bu da kripto para birimleri de dahil olmak üzere risk varlıkları için bir altın kilit senaryosu anlamına geliyor. (Düşen enflasyon ve nispeten dirençli bir ekonominin birleşimi, küresel finans piyasalarında risk almak için ideal bir durum olan, altın kilit senaryosu olarak adlandırılıyor.)

Sonuç olarak düşen enflasyon sonrası yatırımcılar riskli varlıklara yönelirken özellikle kripto para birimleri daha fazla ön plana çıkabilir.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!