sikayetkripto
Cardano Kurucusu Charles Hoskinson, Satoshi Nakamoto Olduğunu Mu İddia Etti?
Cardano Kurucusu Charles Hoskinson, Satoshi Nakamoto Olduğunu Mu İddia Etti?

Charles Hoskinson, Bitcoin ve Kripto Düzenlemelerinden Endişeli! “Yasaklanabilir”

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cardano (ADA) projesinin mucidi Charles Hoskinson, ABD’de hükümetin yeniden gündemine oturan kripto para düzenlemelerinden memnun değil.

Haberlere ve raporlara göre ABD Çevre Koruma Ajansı (EPA) ve Beyaz Saray, Bitcoin ağının harcadığı enerjiden oldukça rahatsız. Kurumlar, başta BTC madencileri olmak üzere bir çok kurumla görüşerek bu soruna çözüm arayacak.

Charles Hoskinson, Youtube’da yayınladığı son videosunda bu konuya değindi.

Hoskinson, gündemde olan yeni düzenlemeler ile başta Bitcoin olmak üzere bütün kripto paraların yasaklanacağı konusunda endişeli.

“EPA ve Beyaz Saray, kripto paraların çalışma şeklinin değişmesini istiyor. Kripto paraların harcadığı enerjiden rahatsızlar. Düşük enerji kullanımı, yenilenebilir enerji, düşük gürültü üretimi gibi yeni kıstaslar belirleyecekler gibi görünüyor.”

Charles Hoskinson’a göre bu istekler yerine getirilemezse, ABD merkezli kripto para madencilik şirketlerine büyük yaptırımlar orta vadede gelecek.

“İş kanıtı (PoW) sisteminin devamlılığı için enerji tüketimi şart. EPA’nın raporunun 7. sayfasında buna dem vuruluyor. Hatta konu “kripto paralar yasaklansın çünkü küresel ısınma var” raddesine kadar geliyor.”

ABD’de kripto para regülasyonları son günlerde yeniden ülke gündemine oturdu. EPA ve Beyaz Saray, kripto para aktivitelerinin harcadığı enerjiden memnun değil. SEC başkanı Gary Gensler da bu hafta kriptoyla ilgili olumsuz açıklamalar yaptı. FED ise, stablecoinlere alternatif olması planlanan FedNow ödeme hizmeti üzerinde çalışıyor.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!