sikayetkripto
Dev Yazılım Şirketi Kripto Paraları Ulusal Güvenlik Meselesi Olarak Görüyor!
Dev Yazılım Şirketi Kripto Paraları Ulusal Güvenlik Meselesi Olarak Görüyor!

CFTC Yetkilisi: Kripto İçin Harekete Geçme Zamanı Geldi!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ABD Emtia Vadeli İşlemleri Ticaret Komisyonu (CFTC) yöneticilerinden Summer Mersinger,  “Teksas Blockchain Zirvesi” etkinliğinde konuştu. CFTC üyesi, ülkede son aylarda gündemden düşmeyen kripto düzenlemeleri hakkında demeç verdi.

Mersinger son aylarda kripto regülasyonlarının gündemlerinin büyük kısmını kapladığını, ancak şimdiye kadar sadece veri toplamakla yetindiklerini belirtti. Ancak Mersinger, şimdi kripto düzenlemesi için harekete geçme vaktinin yaklaştığını düşünüyor.

CFTC yetkilisinin, kripto düzenlemesi için SEC ile aralarındaki “yetki belirsizliği durumunun” önümüzdeki zaman diliminde ortadan kalkacağına inanıyor. Mersinger, son günlerde borsaların açıkladığı rezervlere atıfta bulundu. Yetkili, açık rezerv sisteminin düzenlemeler ile bir standart haline gelebileceğini açıkladı.

“Gerçek zamanlı borsa rezervleri bir standart olabilir. Borsalardan bunu her gün açıklamasını istemesek de belirli zaman periyotları üzerinde konuşabiliriz.”

ABD Başkanı Joe Biden, 2021 yılının Aralık ayında Summer Mersinger’i CFTC başkanlığı için aday olarak gösterdi. Mersinger’in Cumhuriyetçi kanada mensup olmasına rağmen aday gösterilmesi, Demokratlar arasında tartışmalara yol açmıştı.

FTX’in İflası, Kripto Düzenlemelerini Hızlandırabilir

En güvenilir kripto para borsaları arasında gösterilen FTX’in iki haftada darmaduman olması, politika yapıcıların dikkatini kripto sektörünün üzerine çekti.

Geçmişte geleneksel finans kanadında yaşanan benzer hadiseler, devletler tarafından daha sıkı piyasa kontrol mekanizmalarının oluşmasına yol açtı. Bu sebeple FTX borsasının iflası, dünya genelindeki kripto regülasyon çalışmalarını hızlandırmış olabilir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!