MEXC
sikayetkripto
CFTC Başkanı, FTX Olaylarından Sonra İlk Kez Bitcoin ve Kripto Paralar Hakkında Net Açıklama Yaptı!
CFTC Başkanı, FTX Olaylarından Sonra İlk Kez Bitcoin ve Kripto Paralar Hakkında Net Açıklama Yaptı!

CFTC Başkanı, FTX Olaylarından Sonra İlk Kez Bitcoin ve Kripto Paralar Hakkında Net Açıklama Yaptı!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ABD Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) Başkanı Rostin Behnam Pazartesi günü kripto paralar hakkında bir açıklama yaptı.

CFTC Başkanı Rostin Behnam Hala FTX CEO’su SBF’nin Savunduğu Kripto Para Yasasını Desteklediğini Söyledi

Behnam hem kendisinin hem de eski FTX CEO’su Sam Bankman-Fried’in desteklediği mevzuatı savunarak, kurumunun spot piyasalar üzerinde yetki kazanmasının sıradan kripto yatırımcılarını koruyacağını çünkü kurumun kötü niyetli kişileri daha kolay engelleyebileceğini savundu.

Behnam, CFTC’ye kripto piyasaları ve borsaları üzerinde daha fazla güç vermek için Behnam’ın desteklediği aynı mevzuatı destekleyen FTX ve Bankman-Fried hakkındaki bir soruya yanıt verdi.

Söz konusu açıklamalar Behnam’ın FTX çöküşünden bu yana yaptığı ilk açıklamalar arasında yer aldı ve Perşembe günü Senato’da konuyla ilgili olarak yapılması planlanan bir oturumda durumu nasıl ele alacağının bir önizlemesi niteliğindeydi.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
CFTC Başkanı Kripto Paralar Hakkında Konuştu! “Aciliyet Kazandı”

“FTX Olayını Denetleme Yetkimiz Yoktu”

Behnam CFTC’nin FTX imparatorluğunun çoğunu denetleme yetkisi olmadığını söyledi. Behnam, Senato’da görüşülmekte olan mevzuatın aynı zamanda halka açık olmayan borsalar için şeffaflık gerekliliklerini artıracağını ve bunun da FTX’te olduğu gibi müşteri ve şirket fonlarının birbirine karışmamasını sağlamaya yardımcı olacağını sözlerine ekledi.

Financial Times’ın kripto varlık konferansında konuşan Behnam, “Bireysel yatırımcılara ve kurumsal yatırımcılara daha fazla zarar verilmeden önce bu düzenleyici boşluğu doldurmamızın önemli olduğunu düşünüyorum” dedi.

Benham, kurumun kripto borsalarının, aracı kurumların ve diğer katılımcıların dijital emtia ticareti yapmaları halinde kayıt yaptırmalarını gerektirebileceğinden ve Bitcoin de dijital emtia olarak tanımlandığından, bu durumun doğrudan denetime izin vereceğini savundu.

CFTC başkanı ayrıca merkeziyetsiz finans protokolleri hakkında da konuştu. Bu teknolojinin düzenleyici kurum ile lisanslı firma arasında bir boşluk yaratmasından duyduğu endişeyi dile getirdi:

“Düzenleyici kurum ile kuruluş ya da organizasyon arasında bir ilişki olmalı. Düzenleyicinin neler olup bittiğini, bir organizasyonu işletenin insanlar mı yoksa bir kod mu olduğunu ve müşterilerle yapılan işlemlerin nasıl kolaylaştırıldığını bilmesi gerekir.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!