MEXC
Celsius Network, Bitcoin Madenciliğine 300 Milyon Dolar Daha Yatırım Yapacak
Celsius Network, Bitcoin Madenciliğine 300 Milyon Dolar Daha Yatırım Yapacak

Celsius Network, Bitcoin Madenciliğine 300 Milyon Dolar Daha Yatırım Yapacak

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Celsius Network, Kuzey Amerika’daki Bitcoin madenciliği faaliyetleri için yatırımı 500 milyon dolara çıkardı. Şirketin çıkardığı Bitcoin’leri kredi verme hizmeti için kullanacağı bildirildi.

The Block’un aktardığı habere göre kripto kredi protokolü Celsius Network, Kuzey Amerika’daki Bitcoin madenciliği faaliyetleri için 300 milyon dolar daha yatırım yapacak. Böylece alana bu yıl gerçekleştirdiği toplam yatırımı 500 milyon dolara çıkartacak. Habere göre bu hamle, Celsius’un bu yılın başlarında Bitcoin madencilik ekipmanlarına ve Bitcoin madencilik şirketleri Core Scientific, Rhodium Enterprises ve madencilik havuzu Luxor Technologies’e 200 milyon dolar yapmasının ardından geldi.

CEO Alex Mashinsky, yatırımın Kuzey Amerika’daki Bitcoin madenciliği hash oranı ve güç kapasitesini genişletmek için yapıldığını ve gelecek yılın sonuna kadar madencilik kapasitesini artırmaya devam edeceklerini söyledi. Ayrıca şirketin yaklaşık 22.000 adet Bitmain’in son model AntMiner S19 serisi cihazına sahip olduğunu ekledi.

Celsius geçtiğimiz ay büyüme sermayesi şirketi WestCap liderliğindeki bir turda 400 milyon dolar yatırım alarak 3 milyar dolar değerlemeye ulaşmıştı. Hamle ise, şirketin sağladığı ürünler üzerinde düzenleyici baskıların artmasının hemen ardından geldi.

www.coinkolik.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Crypto Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!