NFTPump
Celsius, Kripto Para Borsası FTX’e 500 Milyon Dolarlık WBTC Gönderdi! İşte Detaylar
Celsius, Kripto Para Borsası FTX’e 500 Milyon Dolarlık WBTC Gönderdi! İşte Detaylar

Celsius (CEL) Davasında Yeni Bir Gelişme Daha Yaşandı!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ABD’nin New York Eyaleti iflas yargıcı, zor durumdaki kripto para şirketi Celsius’un mali durumunu incelemek üzere tarafsız bir üçüncü tarafın atanması kararını onayladı.

Celsius (CEL) Davasında Yargıç Bağımsız Bir Müfettiş Atayacak

Adalet Bakanlığı’ndan avukatlar, menkul kıymetler düzenleyicileri ve zararlarını telafi etmek isteyen alacaklıların temsilcileri, müfettiş adımı konusunda ısrarcı oldular.

Alacaklıların bazıları bunun yerine şirketin borçlarını daha aktif bir şekilde ödemeye başlaması için bir kayyum atanmasını talep etmişlerdi.

Davaya başkanlık eden yargıç Martin Glenn, şirketin mali durumuna ilişkin üçüncü taraf incelemesinin kapsamının daha da genişlemesi olasılığının bulunduğunu söyledi.

Geçtiğimiz ay bir müfettiş atamak için harekete geçen ABD maliyesi, davanın aşırı mali usulsüzlükler ve  müşterilerin güvensizliği nedeniyle tarafsız bir müfettiş gerektiğini söyledi.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
WSJ'de Kripto Para Şirketi Celsius Hakkında Çarpıcı İddialar Yayınlandı!

Bu arada,  Sigortasız Alacaklılar Komitesi de (UCC) Celsius hakkında kendi soruşturmasını yürütüyor. Bugünkü oturum sırasında, şirket ile önemli ilerleme kaydedildiği ve şirketin soruşturma ile ilgili işbirliği yapmayı yazılı olarak kabul ettiği belirtildi.

Şirket CEO’su Alex Mashinsky kendi avukatını tuttu ve platformdan kendi para çekimleri de dahil olmak üzere bilgi vermeye başladı.

Avukat Gregory Pesce’ye göre, UCC yarın devlet düzenleme kurumları ile bir görüşme yaparak kendi soruşturmalarının durumunu paylaşacak.

Şirket bu yılın Temmuz ayında iflas sürecine girmişti.

O zamandan bu yana da sürecin taraflarından gelen dolandırıcılık iddiaları nedeniyle çok yönlü ciddi bir incelemeye tabi tutuldu.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!