365miner.com
En Çok Bitcoin Kimde? Celsius BTC Rezervlerini Açıkladı!
En Çok Bitcoin Kimde? Celsius BTC Rezervlerini Açıkladı!

Celsius (CEL) Davasında Beklenmedik Gelişme: Ses Kayıtları Ortaya Çıktı!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Celsius (CEL) davasında sızdırılan bir ses kaydında, CEL’in kurucu ortağı ve genel müdürü Nuke Goldstein’ın, Celsius’un Earn müşterilerine olan borcunu token çıkararak ödemeyi düşündüğü ortaya çıktı.

Celsius Network Borcunu Kripto ‘IOU’ Tokenlarıyla Ödemeyi Planlıyor

İflas eden kripto kredi kuruluşu Celsius Network, borcunu kripto “IOU” (“I Owe You”) tokenlerine dönüştürecek bir plan düşünüyor.

CEL, “olağanüstü piyasa koşullarını” sorumlu tuttuğu likidite krizi nedeniyle para çekme işlemlerini durdurduktan bir ay sonra Temmuz ayında iflas başvurusunda bulunmuştu.

CEL’in mali sorunlarının derinliği ortaya çıktı. CEL’in 500.000 alacaklıya yaklaşık 5 milyar dolar borcu olduğu belirlendi.

CEL yöneticilerinin ve iflas avukatlarının borçtan kurtulma umutlarını bağladıkları CEL Mining projesi de dahil olmak üzere tüm varlıklarını satsa bile bilançosunda 1.2 milyar dolarlık devasa bir delik kalacaktı.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
İflas Durumundaki Kripto Para Şirketi Celsius, Bu Varlıkları Satmak İçin Mahkemeden İzin İstedi!

Ancak CEL’in şirket içi toplantısının sızdırılan ses kaydında, CEL’in müşterilere geri ödeme yapmak için başka bir alternatif yöntem düşündüğü ortaya çıktı.

Bu yönteme göre CEL müşterilere borçlu olduğu Bitcoin, Etherum ve USDC‘yi başka bir token olan IOU tokena dönüştürerek ödemek istiyor.

CEL’in uyumdan sorumlu yöneticisi Oren Blonstein toplantıda çalışanlara “Bu işi gerçekten bir şekilde çözeceğiz, bu işten bir şekilde çıkacağız, bu önemli anda yapacağımız şey benzeri görülmemiş, gerçekten yenilikçi çözümlerle olabilir ve bu plan da onlardan biri” dedi.

Bu plan aynı zamanda Bitfinex’in 2016 yılında borsanın rezervlerinden 120.000 BTC’yi boşaltan bir saldırı sonrasında uyguladığı kurtarma planıyla da benzerlik gösteriyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!