sikayetkripto
Cardano’nun Vasil Güncellemesinde Son Durum Ne? Geliştirici, Borsalardan Gelen Bilgiyi Aktardı!
Cardano’nun Vasil Güncellemesinde Son Durum Ne? Geliştirici, Borsalardan Gelen Bilgiyi Aktardı!

Cardano’nun Vasil Güncellemesinde Son Durum Ne? Geliştirici, Borsalardan Gelen Bilgiyi Aktardı!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cardano geliştiricisi şirket Input Output Topluluk ve Ekosistem Başkan Yardımcısı Tim Harrison’a göre, Vasil yükseltmesi öncesinde likiditeye göre borsa hazırlığı şu anda %87’nin üzerinde.

Kripto Para Borsalarının Çoğu Cardano’nun Vasil Güncellemesi İçin Hazır

Cardano şirketi, ADA token likiditesinin yaklaşık %80’ini temsil eden en iyi 25 borsada standardı belirledi.

Kripto para devi Binance’in yerel bir yan kuruluşu olan Binance.US, bugün erken saatlerde Vasil hard fork’u entegre ettiğini duyurmuştu.

With a little over 24 hrs to go before the #Cardano #Vasil upgrade, exchange readiness (by liquidity) now at over 87% 👏👍

— Tim Harrison (@timbharrison) September 21, 2022

Merakla beklenen güncellemenin Perşembe günü uygulanması planlanıyor ve en büyük Proof of Stake blok zincirlerinden birine önemli iyileştirmeler getirecek.

Özellikle, yükseltmenin Cardano’nun akıllı sözleşmesini Plutus v2 aracılığıyla geliştirmesi bekleniyor. Güncelleme, akıllı sözleşme platformunun verimliliğini artıracak şekilde ayarlandı. Akıllı sözleşme özelliğinin başlangıcından bu yana, Cardano artan aktivite kaydetmişti.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
Yarın Büyük Gün: Cardano’nun (ADA) Hard Fork'u Neler Getirecek?

Vasil ile birlikte, yükseltmenin zincir üzerinde veri paylaşımını mümkün kılan referans girdileri gibi çeşitli işlevlerin kilidini açması da bekleniyor.

Bu özellik, UTXO’ları (unspent transaction output) harcamadan ve yeniden oluşturmadan blok zincirinde depolanan bilgilere erişimi kolaylaştıracak.

Diğer yandan Vasil, işlem boyutunu azaltmak, verimi artırmak ve script yürütme maliyetlerini düşürmek için öngörülen referans script işlevselliğinin önünü açacak. Yükseltme, geliştiricilerin bir script’i her işleme dahil etmeden referans almalarını sağlıyor.

IOHK, 22 Eylül’deki yükseltmenin ardından 24 Eylül’de bir PreProduction ortamı oluşturulacağını da belirtti.

Etkinlik sırasında, yeni Plutus özellikleri ve maliyet modelleri 27 Eylül’de ana ağa geçmeden önce PreProduction ortamında kullanıma sunulacak.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!