sikayetkripto
Hoskinson: Cardano’da (ADA) Yüzlerce Proje Geliyor!
Hoskinson: Cardano’da (ADA) Yüzlerce Proje Geliyor!

Cardano Kurucusu Bitcoin’in Krizlerin Ürünü Olduğunu Söyledi!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin (BTC) ve kripto para sektörü yaşanan sert düşüşlere rağmen gelişmeye ve daha çok yatırımcı tarafından benimsenmeye devam ediyor.

Portekiz’in Lizbon kentinde düzenlenen Web Summit 2022 konferansında konuşan Cardano (ADA) kurucusu Charles Hoskinson, kripto para sektörünün ortaya çıkma zaman ve nedenleri hakkında değerlendirmede bulundu.

Kripto para sektörünün bir anda ortaya çıkmadığını belirten Cardano kurucusu, kripto para sektörünün 2008 mali krizine yol açan ana finansal sorunlara tepki olarak ortaya çıktığını düşünüyor.

2008 mali krizindeki finansal sorunların çok yönlü olduğunu belirten Hoskinson, konuşmasının devamında şunları söyledi:

“2008 yılındaki mali kriz ortamına dönecek olursak milyarlarca insanın ekonomik kimliği yok, baktığınız her yerde eşitsizlik var, kredi almak zor ve Afrika’da mikro finans için %5 faiz oranı var.

Bunlar eski finans endüstrisinin bize verdiği sorunlardan sadece bazıları.

Bu sorunların ortasında kripto endüstrisi, geleneksel finansın yaşattığı durgunluk ve diğer sorunları ele alma ve düzgün çalışan bir sistem olarak ortaya çıktı.

Yani bir gün uyanıp ‘mükemmel bir sistemi değiştirelim’ demedik. Kripto 2008’deki mali krizde doğdu.”

Piyasa değerine göre ilk 10 kripto para arasında yer alan Cardano, son 24 saatte %6,43 oranında son bir haftada ise %6,66 oranında artış yaşadı. Yazım esnasında ADA, 0,41 dolardan işlem görmeye devam ediyor.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!