NFTPump
Cardano CEO’su Popüler Altcoin’e Ateş Püskürdü: “Ölü Proje”
Cardano CEO’su Popüler Altcoin’e Ateş Püskürdü: “Ölü Proje”

Cardano CEO’su Popüler Altcoin’e Ateş Püskürdü: “Ölü Proje”

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para piyasasındak rekabet hız kesmeden devam ederken, Cardano  (ADA) CEO’su Charles Hoskinson, popüler altcoin projesini hedef aldı. 

12:00
6 Eylül 2022

Okuma Süresi: 2 Dakika Kripto para piyasasındaki rekabet hız kesmeden devam ederken, Cardano (ADA) CEO’su Charles Hoskinson, popüler altcoin projesini hedef aldı.

İçerik Rehberi

Hoskinson, Neden Ethereum Classic’i Eleştirdi?Vitalik Buterin: İyi Bir Ekosistem! Hoskinson, Neden Ethereum Classic’i Eleştirdi? Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson, Ethereum Classic‘e (ETC) yönelik sert eleştirilerde bulundu. Yakın tarihli bir tweet’te, ‘Sethccormack9’ isimli önde gelen bir Ethereum Classic destekçisi, Hoskinson’ın ağı “sömürmek” amacıyla %20 madenci vergisi uygulamak istediğini iddia etti. Bu durum karşısında sessiz kalmayan Hoskinson, yine sosyal medyada gündem oldu. Hoskinson, Ethereum Classic savunucusunun iddia ettiği gibi söz konusu verginin  madenci vergisi değil, sürdürülebilir bir ‘kalkınma fonu’ olduğunu kaydetti. Hoskinson, “Sürdürülebilir bir ekosistem için gerekli olan bir fonun madenci vergisi olarak nitelendirilmesi kabul edilemez” ifadelerini kullandı. Yönetici, Ethereum Classic ağının tam potansiyeline ulaşamadığını vurguladı. Ayrıca Hoskinson, ETC’nin  net bir varoluş amacı olmayan ölü bir proje olduğunu iddia etti. Hoskinson, itibarını veya Cardano projesinin imajını zedeleyebilecek konularda hiç çekinmeden sert tepki göstermesiyle biliniyor. Ünlü CEO, daha önce Cardano’yu eleştiren birçok kişiyi hedef aldı. Geçtiğimiz ay, Hoskinson, ağda yaşanan tıkanıklığını düzeltebilecek bir YouTube videosu önerirken, Solana’yı eski bir Nintendo oyununa benzetmişti. Hoskinson’un yanı sıra, diğer çekirdek Cardano destekçileri de Ethereum Classic savunucusunu Hoskinson’u suçladığı için eleştirdi. Bu arada Hoskinson, son zamanlarda Ethereum Classic’i eleştiren tek isim değil. Proje, Ethereum ağındaki hard fork’tan sonra tam potansiyeline ulaşamadığı için eleştiri oklarının hedefinde yer aldı. Vitalik Buterin: İyi Bir Ekosistem! Ancak, sektördeki herkes Ethereum Classic’in ölü bir proje olduğuna katılmıyor. Birçok kişi Ethereum Merge hayata geçtiğinde başka bir hard fork’un gerçekleşmesini bekliyor. Genel görüş, Ethereum’un hisse kanıtı (PoS) algoritması konsensüsüne geçtikten sonra bile madencilerin madencilik faaliyetine devam etmek isteyecekleri yönünde. Temmuz ayında, Ethereum’un kurucu ortağı Vitalik Buterin, ETH madencilerini Merge yükseltmesi faaliyete geçtikten sonra ETC’ye geçmeye çağırdı. Yönetici Ethereum Classic’i şöyle tanımladı:

Çok misafirperver bir topluluk ve iş kanıtı (PoW) hayranlarını hoş karşılayacaklarını düşünüyorum. Eğer iş kanıtı sistemini seviyorsanız, Ethereum Classic’i kullanmalısınız. Bu, oldukça iyi bir ekosistem.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Haber Kaynak: coin-turk.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!