Cardano Büyümeye Devam Ediyor: Akıllı Sözleşme Sayısı 4 Katına Çıktı!
Cardano Büyümeye Devam Ediyor: Akıllı Sözleşme Sayısı 4 Katına Çıktı!

Cardano Büyümeye Devam Ediyor: Akıllı Sözleşme Sayısı 4 Katına Çıktı!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

2022 yılı kripto para piyasaları için oldukça sıkıntılı geçti. Kripto para piyasası sene başından günümüze kadar %65 küçüldü. Bitcoin ve Ethereum gibi sektörün devleri benzer kayıplar yaşarken altcoin projeleri ayı piyasasından daha kötü etkilendi.

Akıllı sözleşme alanında Ethereum’un en büyük rakiplerinden Cardano (ADA) yıl başından beri %78 değer kaybetti. Ancak verilere göre geliştirciler ADA tokenin piyasadaki değerine bakmaksızın ağ üzerinde yeni projeler üretmeye devam ediyor.

ADA ağını takip eden Cardano Blockchain Insights verilerine göre, ağdaki akıllı sözleşme sayısı %300 yükseldi. 2022 yılının başında Plutus platformundaki sözleşme sayısı sadece 947 iken bu rakam günümüze kadar 3.791’e ulaştı.

ADA Ekosistemi Büyümeye Devam Ediyor

Cardano projesinin mimarları piyasa koşullarına bakmaksızın çalışmaya devam ediyor. ADA için önemli güncellemelerden Vasil Hardfork geçtiğimiz Eylül ayında hayata geçmişti. Vasil yükseltmesi, ADA ağının ölçeklenebilirliğine büyük katkıda bulundu.

Cardano ekibinin şu anda projenin temel teknolojisini geliştirmek üzerine odaklanıyor. Cardano Vakfı, geçtiğimiz günlerde 2023 yılı için planlarını Youtube kanalında açıkladı.

Gelişmeler ADA Fiyatına Yansımıyor

Ekibin sıkı çalışması ve geliştiricilerin proje geliştirmek için Cardano’yu tercih etmesi ADA fiyatına malesef yansımıyor. ADA, 2021 yılının Ağustos ayından beri devamlı değer kaybediyor.

Uzun vadeli haftalık grafiğe göre 2018 ve 2021 yılında önemli bir direnç, 2022 yılında ise destek görevi gören 0.39$ seviyesinin kaybedilmesi ADA yatırımcılarının göz ardı etmemesi gereken bir veri.

$ADA, an itibariyle 0.316$ seviyesinde işlem görüyor.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!