sikayetkripto
Cardano (ADA) Kurucusu Büyük Vasil Güncellemesi Hakkında Konuştu: “Artık Geri Dönüş Yok!”
Cardano (ADA) Kurucusu Büyük Vasil Güncellemesi Hakkında Konuştu: “Artık Geri Dönüş Yok!”

Cardano Ağı Zorlu Yıla Rağmen Büyümeye Devam Etti

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

2022 yılı bütün kripto para piyasası için oldukça zorlu geçse de geliştiriciler fiyata bakmaksızın çalışmalarına tam gaz devam etti. Yeni verilere göre son yılların tartışılan altcoinlerinden Cardano için bu sene dolu dolu geçti.

Cardano Vakfı geçtiğimiz saatlerde proje üzerinde yapılan çalışmaların zincir üstü verilere yıllık yansımasını bir inografik ile duyurdu. Yıllık verilere göre Cardano (ADA), diğer altcoinler gibi değer kaybına uğrasa da ADA ağı büyümeye devam etti.

Vakfın açıklamalarına göre Cardano ağındaki akıllı sözleşme sayısı 2021’e kıyasla 5 kat artarak 4.445’ye yükseldi. ADA üzerinden oluşturulan yerel token sayısı ise 7,3 milyona ulaşarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Cardano Vakfı’nın açıkladığı on-chain verileri projeye olan ilginin sadece geliştirici taraflı olmadığını da gösteriyor. ADA ağındaki işlem sayısı bir sene içinde %139 artarak 56,9 milyona, cüzdan sayısı ise %47 büyüyerek 3,8 milyona yükseldi.

ADA, Ethereum’un En Güçlü Rakibi

En büyük akıllı sözleşme platformu Ethereum’un muhtemel en büyük iki rakibi Cardano ve Solana’dan oluşuyor. Solana ağı işlem ücreti avantajıyla geçtiğimiz yıl öne çıksa da projede bitmek bilmeyen ağ kesintileri geliştiricilerin canını yaktı. ADA ise Solana’nın yaşadığı sorunların ardından yeniden ETH’ın en büyük rakibi olarak görülüyor.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!