sikayetkripto
Cardano (ADA) Geliştiricileri, ADA’nın Önündeki Büyük Olay İçin Tarih Verdi!
Cardano (ADA) Geliştiricileri, ADA’nın Önündeki Büyük Olay İçin Tarih Verdi!

Cardano (ADA) Geliştiricileri, ADA’nın Önündeki Büyük Olay İçin Tarih Verdi!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cardano (ADA) blok zincirinin resmi ticari kanadı ve kurucu kuruluşu olan Emurgo verdiği demeçte, ABD dolarına endeksli olan stablecoini USDA’yı 2023’ün başlarında piyasaya sürmeyi planladığını söyledi.

USDA, Cardano Ekosistemindeki İlk İtibari Para Destekli Stablecoin Olacak

USDA, Cardano ekosistemindeki ilk tamamen itibari para destekli, düzenleyici uyumlu stablecoin olacak.

Emurgo Fintech Genel Müdürü Vineeth Bhuvanagiri konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

“Tamamen itibari para destekli, mevzuata uygun bir stablecoin’in piyasaya sürülmesi, topluluğumuz için geleceği hayata geçirmenin bir sonraki adımıdır.”

USDA, kullanıcılara Cardano tabanlı varlıklar üzerinde çalışan çeşitli finansal hizmetler ve ürünler sunacak daha geniş bir plan olan Emurgo’nun Anzens ürününün bir parçasıdır.

Bu planlar arasında borç verme ve borç alma hizmetleri, kripto para tabanlı kart ödemeleri ve geleneksel pazarlar ile merkeziyetsiz uygulamalar (dApps) arasında köprüler yer alıyor.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
Charles Hoskinson Cardano'da (ADA) Kullanılacak Yeni Girişimini Tanıttı!

Bu, DeFiLlama verilerine göre Cuma günü itibariyle 53 milyon doların biraz üzerinde bir değere sahip olan Cardano’nun merkeziyetsiz finans (DeFi) ekosistemini desteklemeye yardımcı olabilir. Bu, Mart ayındaki 300 milyon doların üzerindeki en yüksek değerden bu yana %82’lik bir düşüş anlamına geliyor.

Emurgo, USDA’nın 2023 yılının ilk çeyreğinde Anzens platformunda piyasaya sürülmesinin planlandığını ve kullanıcıların kredi/banka kartları, banka havalesi veya ADA’nın dönüştürülmesi yoluyla USD’lerini USDA’ya tokenize edebileceklerini söyledi.

Emurgo, şirketin adını vermeden, USDA’yı piyasaya sürmek için bankacılık ortağı olarak Amerika Birleşik Devletleri merkezli düzenlenmiş bir finansal hizmetler şirketi ile ortaklık kurduğunu, stablecoin’in tamamen uyumlu olmasını ve düzenleyici yönergelere uymasını sağladığını söyledi.

Doların tokenleştirilmesinin yanı sıra, Emurgo yakında USD Coin (USDC) ve Tether (USDT) gibi diğer stablecoinlerin USDA’ya dönüştürülmesini sağlayacak ve Bitcoin, Ethereum ve diğer kripto para birimleri gibi coinlerin dönüştürülmesini ve takas edilmesini sağlamak için uzun vadeli planlar yapacak.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!