featured

Cardano (ADA) 0,30 Dolarlık İşareti Görüyor – Görünürde Bir Dalgalanma mı Var?

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cardano’nun (ADA) değeri 19 Ekim’den bu yana yükseliş gösterdi ve bugün 0,30$ direnç seviyesine ulaştı. ADA ani bir yükselişe mi hazırlanıyor, yoksa en büyük şortları tasfiye edebilecek bir ilk düşüş olabilir mi? İşte bunu öğrenmek üzereyiz.

Cardano (ADA), tamamen açık kaynaklı bir girişim olarak öne çıkan, merkezi olmayan bir kamu blok zinciri ve kripto para projesidir. Ethereum’un kurucu ortaklarından Charles Hoskinson tarafından kurulan Cardano’nun amacı, akıllı sözleşmelerin ve merkezi olmayan uygulamaların (DApps) geliştirilmesi ve yürütülmesi için daha güvenli ve ölçeklenebilir bir altyapı sağlamaktır.

Cardano, var olduğu süre boyunca çoğunlukla Ethereum’un gölgesinde kalmıştır. Yine de, ağın güçlü bir takipçisi ve ekosistemin aktif üyeleri ve kullanıcıları vardır. Bu, başarının zorunlu bir faktörüdür ve bu nedenle, ADA’nın iyimser olmayan fiyat davranışı yalnızca geçici olabilir.

Cardano’yu diğerlerinden ayıran şey, platform yükseltmelerinin ve yeniliklerinin temeli olarak hakemli akademik araştırmalara olan bağlılığıdır. Blok zinciri, sürdürülebilirlik, güvenlik ve ölçeklenebilirlik göz önünde bulundurularak tasarlanmış Ouroboros adlı benzersiz bir proof-of-stake mutabakat algoritması kullanarak çalışır. Ayrıca, Cardano’nun katmanlı mimarisi, hesap değerlerinin defterini, değerlerin bir hesaptan diğerine taşınmasının nedeninden ayırarak akıllı sözleşmelerin tasarımında daha fazla esneklik sağlar ve daha sıkı güvenlik protokolleri sağlar.

Cardano’nun Yükseliş Hamlesi

Haftalık teknik analize bakıldığında, ADA fiyatının yılın başından bu yana 0,25$‘lık temel desteğin üzerinde kaldığı görülüyor.

Haziran ayında anlık olarak bu eşiğin altına düştü, ancak hızlı bir şekilde toparlandı ve önemli bir düşük fitil ile işaretlendi.

Haftalık Göreceli Güç Endeksi (RSI) daha yükseliş eğilimli bir duruşa kayıyor gibi görünüyor. Bu RSI aracı, tüccarlar tarafından piyasa momentumunu ölçmek için kullanılır ve bir varlığın aşırı alım veya aşırı satım durumunda olup olmadığını belirler.

Yukarı yönlü bir yörüngeye sahip 50’den büyük bir RSI değeri, yükseliş hakimiyeti anlamına gelir. Tersine, 50’nin altındaki bir değer düşüş kontrolüne işaret eder. Şu anda RSI yükselişte ve 50 işaretine yaklaşıyor.

Bu hafta Cardano ile ilgili bazı kayda değer güncellemeler yapıldı. Bir SPO-Poll ve ardından Parametreler Komitesi tarafından yapılan inceleme sonrasında Cardano Vakfı, Cardano ana ağındaki bir parametreyi etkin bir şekilde değiştirerek minPoolCost’u 340’tan 170 ADA’ya düşürdü.

Cardano’nun vizyoneri Charles Hoskinson, Djed stablecoin’e adanmış ekibi destekleme planlarını açıkladı.

ADA 0,30 $ Bariyerini Aşacak mı?

Günlük teknik ölçekte, ADA 18 Eylül’de azalan bir direnç çizgisinin üzerine çıkmayı başardı.

ADA, 19 Ekim’de önemli bir kazanç elde ederek büyüme hızını artırdı ve bugün 0,39$’lık bir zirveye ulaştı.

Ancak ADA henüz 0,30$’lık direnç bölgesini aşmış değil. Günlük RSI, her ikisi de yükseliş göstergesi olan 50’nin üzerindeki okumalar ve tırmanışla bu pozitif momentumu destekliyor.

ADA 0,30$’ın üzerine çıkarsa, potansiyel olarak %30 daha büyüyerek Temmuz zirvesi olan 0,38$’a ulaşabilir. Bu durum, ADA’nın bu direnci kırması konusunda iyimser olan ADA gelecek fiyat tahmin platformları tarafından destekleniyor.

Ancak, ADA 0,30$’da dirençle karşılaşırsa, yaklaşık %18 oranında geri çekilerek en yakın destek olan 0,24$’a düşebilir.

ADA’nın Fiyat Görünümü (Ayı Perspektifi)

Olumlu işaretlere rağmen, ADA’nın yörüngesi düşüş eğilimine işaret ediyor. Bu görüş, son zirvelerle aynı hizaya gelen azalan bir trend çizgisi ile vurgulanmaktadır.

Ayı evresi Z dalgasıyla sona erdiyse ve önemli bir beş dalga yükselişi devam ediyorsa, yükseliş trendi devam edebilir. Düşen trend çizgisinden kurtulmak yükseliş momentumunu güçlendirecektir.

Ancak ADA’nın fiyatı daha geniş bir yatay kapsamda salındığından, engellerle karşılaşabilir ve potansiyel olarak 0,28 dolara geri çekilebilir.

ADA için 1 $ işaretine doğru olası bir yükü gösteren güçlü bir yükseliş işareti, 0,40 $ sınırını aşması olacaktır. Bunu başarmak, yeni bir yükseliş aşamasına işaret ederek ADA’yı saygın 1 $ hedefini kovalamak üzere konumlandıracaktır.

Cardano Küresindeki Son Güncellemeler

Son zamanlarda Cardano Vakfı, staking parametrelerinde önemli değişiklikler yaptı. Blockchain’in rekabet gücünü ve kullanıcı etkileşimini artırmak için Cardano Vakfı, bir SPO anketi ve Parametreler Komitesi tarafından yapılan bir incelemenin ardından, ana ağındaki bir parametreyi ayarlayarak minPoolCost’u 170 ADA’ya düşürdü.

Charles Hoskinson, Djed stablecoin’in potansiyel olarak durdurulmasıyla ilgili dönen spekülasyonlara yanıt verdi. Projenin sürekliliğini kesin bir dille savundu ve büyük bir yükseltme yapılacağını ima etti. “Djed hiçbir yere gitmiyor. Hatta, ekibi daha da güçlendiriyoruz,” diye ilan etti.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!