sikayetkripto
Bybit Rezervlerini Açıkladı: En Çok Bu Altcoinleri Tutuyor!
Bybit Rezervlerini Açıkladı: En Çok Bu Altcoinleri Tutuyor!

Bybit Rezervlerini Açıkladı: En Çok Bu Altcoinleri Tutuyor!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bybit yaptığı açıklamaya göre, müşterilerinin kripto para borsa platformunun rezervlerinde tuttuğu kripto para varlıklarını doğrulamasına olanak tanıyacak bir sistemi kullanıma sundu.

Bybit Proof of Reserves sistemi, zincir üzerinde doğrulama için kullanılabilecek bir tür veri yapısı olan Merkle Ağaçlarını kullanıyor. Bybit, platformda fonları bulunan müşterilerin, borsanın varlıklarının %100’ünü elinde tuttuğunu teyit etmek için sistemi kullanabileceğini söylüyor.

Duyuruda, Merkle Ağacı tabanlı sistemin müşterilerin platformun rezerv oranını kontrol etmesine de olanak tanıdığı belirtildi.

Rezerv oranları, kripto borsalarının kullanıcılar tarafından tutulan bakiyeleri karşılamak için yeterli varlığa sahip olup olmadığını kanıtlamaya yardımcı olur. Cumartesi günkü duyuruya göre Bybit’in rezerv oranı şu anda 1:1.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
Bybit CEO'su Bitcoin (BTC) Fiyat Tahminini Açıkladı! Düşüş Nerede Duracak?

Bybit’in Rezervlerinin Çoğu USDT ve BGB Altcoinlerinde

Bitget borsasının rezervleri ve cüzdan adresi, %45’i USDT, %25’i BGB, %14’ü BTC, %7’si USDC ve %1.67’si Ethereum’da olmak üzere toplamda yaklaşık 1 milyar ABD doları tutarında olduğu Nansen’de açıklandı.

Bu, FTX’in çöküşünün ardından bu kripto borsası tarafından atılan en son kullanıcı güvenliği adımı oldu. Bybit daha önce rezervlerini tutan cüzdan adreslerini yayınlamıştı.

Bybit, FTX iflasının ardından kullanıcıların varlıklarını doğrulamaları için bir sistem sunan en son platform oldu. Binance ve Crypto.com gibi kripto borsa platformları da kendi rezerv kanıtı beyanlarını yayınladı. Bu denetimler ve şeffaflık çabaları, diğer kripto borsalarının mali sağlığı konusunda endişelenen müşterilerin yoğun para çekme taleplerinin de ardından geldi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!