Bütün Metaverse Dengeleri Değişebilir! Kayıp Milyarder’e Bir Darbe Daha!
Bütün Metaverse Dengeleri Değişebilir! Kayıp Milyarder’e Bir Darbe Daha!

Bütün Metaverse Dengeleri Değişebilir! Kayıp Milyarder’e Bir Darbe Daha!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dünyaca ünlü kayıp milyarder Jack Ma bir darbe daha aldı. Metaverse yatırımlarıyla tanınan ünlü şirketin kontrolünü yitiriyor.

19:30
7 Ocak 2023

Okuma Süresi: 2 Dakika Alibaba’nın kurucu ortağı ve CEO’su Jack Ma artık Çinli fintech devi Ant Group’u kontrol etmeyecek. Reuters’ın haberine göre, fintech devinin hissedarları, milyarderin Ant Group’tan ayrılmasını sağlayacak bir dizi düzenlemenin hayata geçirilmesi için oy kullandı. Çinli düzenleyiciler, Ant Group’un 2020 yılında Hong Kong’da planlanan 37 milyar dolarlık halka arzını durdurmuştu.

İçerik Rehberi

Jack Ma Ant Group Yetkilerine ElvedaAnt Group Metaverse’e Yatırıma Devam Edecek Mi?Jack Ma Nerede? Jack Ma Ant Group Yetkilerine Elveda Ant Group yaptığı açıklamada, sahiplik yapısını hiçbir hissedarın tek başına veya diğer taraflarla ortaklaşa Ant Group üzerinde kontrol sahibi olmayacağı şekilde ayarladığını söyledi. Daha önce Jack Ma şirketin yaklaşık %54’lük hissesinden dolaylı olarak sorumluydu. Yeni yapı düzenlemeleri ile Çinli milyarder, şirketteki oy haklarının yalnızca yaklaşık %6,2’sine sahip olacak. Çinli düzenleyiciler, hükümet düzenleme politikaları hakkındaki yorumlarından bu yana Alibaba’nın kurucusuna karşı nazik davranmadı. Daha önce Alibaba, haksız uygulamalar yaptığı iddiasıyla 2,75 milyar dolar para cezasına çarptırılmıştı. Ant Group Metaverse’e Yatırıma Devam Edecek Mi? Çin merkezli şirketler Alibaba ve Ant Group’un her ikisi de metaverse’e belli bir kapasitede yatırım yaptı. Alibaba geçen yıl Mayıs ayında Çinli artırılmış gerçeklik gözlüğü üreticisi Nreal’e 60 milyon dolar yatırım yaptı. Ant Group yıl boyunca metaverse ve sanal gerçeklik konusunda yükselişini sürdürdü. Ancak, Jack Ma’nın firmanın önde gelen hissedarı olarak ayrılmasıyla birlikte, fintech devinin metaverse’e nasıl yaklaşacağını hep beraber göreceğiz. Jack Ma Nerede? 2021 yılında Ant Group’un halka arzının Çinli düzenleyiciler tarafından incelenmesi ve diğer işlerinin de mercek altına alınmasının ardından Alibaba’nın kurucusu kamuoyunun gözünden tamamen kayboldu. Jack Ma’nın tüm bu aylar boyunca nerede ikamet ettiğine dair birkaç rapor var. Reuters, Çinli milyarderin bu hafta Bangkok’ta sosyalleşirken görüldüğünü bildirdi. Jack Ma, 2022 yılında Şangay’da Çinli mali düzenleyicileri eleştirmesinden bu yana kamuoyuna herhangi bir açıklama yapmadı. Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısı ile risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir. Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Haber Kaynak: coin-turk.com

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!