featured

Bulut madenciliğine yatırım yapacak bir şirket nasıl seçilir?

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Elbette birçok insan, matematiksel hesaplamalar yoluyla kripto para madenciliği yapmanın bir yolu olarak madenciliği duymuştur. Madencilikle ilgili birçok sorun göz önüne alındığında, herkes bunu karşılayamaz. Bu gibi durumlarda, kendi ekipmanını gerektirmeyen bir alternatif bulut madenciliği vardır. Seçenek o kadar popüler hale geldi ki Binance bile onu işlevselliğine entegre etti.

Bu makalemizde bulut madenciliğinin özünü anlatacağız ve size en iyi hizmeti nasıl seçeceğinizi anlatacağız.

Bulut madenciliği nedir?

Aslında bulut madenciliği, işlemlerin onaylanması, blokların yazılması ve ödüllerin alınması açısından geleneksel madenciliğin prosedürlerini tekrarlar. Fark teknik kısımdadır. Bulut madenciliğinin güzelliği, madencilik donanımına sahip olmanıza gerek olmamasıdır. Tek yapmanız gereken bir yükleniciden bilgi işlem gücü kiralamak ve… jetonlarınızı kazanmak!

Aynı zamanda ekipman bakımı, onarımı, elektriği vb. için para harcamanıza gerek yoktur. Madenciliğin tüm inceliklerini anlamak için teknik bilgiye sahip olmak da gerekli değildir. Yeni başlayanlar için ideal seçenek!

Bir bulut madenciliği sağlayıcısı nasıl seçilir?
Ancak, sürekli olarak kar ödeyecek ve bir sözleşme satın aldıktan sonra radardan kaybolmayacak bir hizmet nasıl seçilir? Küçük bir rehber hazırladık ve popüler servislerden birini kriterlerimize göre test ettik. Diğer hizmetleri değerlendirirken bunları kullanabilirsiniz.

Bu nedenle, ECOS sağlayıcısı örneğini kullanarak seçim faktörleri hakkında konuşacağız. Bu hizmeti uzun süredir piyasada olduğu, hakkında çok fazla bilgi, çok sayıda inceleme olduğu ve şirketin kişisel ekipmanı çevrimdışı kullanmadan madencilik için çeşitli ürünler sağladığı için seçtik.

Yasallık

Finans söz konusu olduğunda yasallık en önemli seçim kriteridir. Bulut madenciliği bir istisna değildir. Her şeyden önce, şirketin varlığının belgesel kanıtlarıyla ilgileniyoruz. Medya makalelerinden birinde, Ermenistan hükümeti ile ECOS arasında Serbest Ekonomik Bölge işletmecisine izin verilmesi konusunda bir anlaşma bulmayı başardık (https://www.e-gov.am/gov-decrees/item/31445/). Bu aynı zamanda, sağlayıcının SEB’de bulunması nedeniyle vergilerin bulunmadığına ilişkin açıklamalarını da doğrulamaktadır.

Şirketin yasallığının bir başka işareti de popüler ve yerel medyada yer alan sözlerdir. Örneğin, ECOS söz konusu olduğunda, bu “News Armenia” ve “ECOS Ermenistan’da 1,6 milyon dolardan fazla yatırım yapıyor ve Erivan’da yeni bir site arıyor” makalesidir (https://newsarmenia.am/news/science/sez -ecos-investiruet-v-armenii-bolee-1-6-mln-i-ishchet-novuyu-ploshchadku-v-erevane-eksklyuziv-/)

Ürün çeşitliliği

Çoğu zaman, şirketler pazara bir ürün getirir ve izleyiciler bunu parayla takdir ederse, başka ürün ve hizmetler yaratırlar. Bu nedenle, bir bulut madenciliği şirketi seçme kriterlerinden biri, şirketin diğer hizmetlerinin kullanılabilirliği olabilir.

ECOS bu konuda iyi bir örnek çünkü şirket, bir kripto yatırımcısının tüm ihtiyaçlarını karşılayan farklı ürünlerden oluşan bütün bir ekosistem sunuyor:

1. Bulut madenciliği

2. Ağırlama

3. Madencilik için ekipman alımı

4. Cüzdan

5. Takas

6. Yatırım portföyleri

7. NFT’ler

Bu ürün sayısı bize şirketin uzun vadeli hedefleri olduğunu ve kalkınma finansmanına sahip olduğunu söylüyor (bu, ödemelerimiz için bir istikrar işaretidir).

Şirketin otoritesi ve incelemeleri

Geleneksel finans piyasasında olduğu gibi bulut madenciliği pazarında da aynı yasalar geçerlidir. Ve burada şirketin otoritesi ön plana çıkıyor. Yetki, şirketin hangi ortaklarla çalıştığını ve bu konuda kamuoyunun ne olduğunu ifade eder.

Örneğin, Ermenistan hükümetinin inisiyatifiyle ECOS oluşturuldu ve MALİYETSİZ Ekonomik Bölge onunla birlikte ortaya çıktı. Şirket ayrıca doğrudan Hrazdan DYP ve Bitmain ile de çalışıyor. Bu nedenle, kullanıcılar şirkete daha fazla güvenir, çünkü bu tür saygın kuruluşlar dolandırıcılarla çalışmayacaktır.

Profesyonel medyanın incelemelerine ve derecelendirmelerine de dikkat etmelisiniz. Trustpilot’un incelemelerine güveniyoruz. Onlara göre şirketin 5 üzerinden 4 puanı var. 450 inceleme ile internetteki incelemelerin çoğunun olumsuz olduğu düşünüldüğünde bu iyi bir sonuçtur.

Profesyonel medya hakkında konuşursak, Forbes’taki aco’larla ilgili yayınlar (https://www.forbes.com/advisor/investing/cryptocurrency/best-bitcoin-mining-software/) ve Cointelegraph (https://cointelegraph.com/news/armenia-aims-to-position-itself-as-a-bitcoin-mining-hub) güveni hak ediyor.

Fiyat politikası

Şirketin fiyat politikası şüphe uyandırmamalıdır, çünkü fiyatlar çok düşük veya çok yüksekse, bu şirketin kısa bir süre çalışma ve “gün batımına gitme” arzusunun sinyallerinden biridir.”

Bu bağlamda, ECOS, vergilerin olmaması ve ekipman ve elektrik tedarikçileriyle doğrudan anlaşmalar yapılması nedeniyle ortalama piyasa fiyatının alt sınırını işgal etmektedir.

Web sitesindeki şirketin hesaplayıcısındaki yatırımlardan elde ettiğiniz geliri bağımsız olarak hesaplayabilirsiniz. Gelirinizi etkileyebilecek tüm değişkenleri dikkate alır ve bir tahmin sağlar.

ECOS ile iletişime geçtik ve okuyucularımız için bir çeşit bonus istemekten kendimizi alıkoyamadık. Şirket, bağlantımız üzerinden kaydolduğunuzda size bir ay boyunca ücretsiz bir sözleşme sağladı. Bu nedenle, hizmeti pratikte de kontrol edebilirsiniz!

Sonuç

Yatırım yapmadan önce hizmeti kontrol etmeniz için araçlar sağladık, umarız size gelir getirecek sağlayıcınızı bulmanıza yardımcı olurlar!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!